Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου 2020

ΦΙΛΙΚΟ: ΑΣ Νεάπολης-Δόξα Πενταλόφου 2-2

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαστικό γήπεδο του Αγίου Παύλου, ο ΑΣ Νεάπολης και η Δόξα Πενταλόφου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Οι Πενταλοφίτες προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με ένα δυνατό σουτ του Καραντουλαμά στο 13'. Δεκαπέντε λεπτά αργότερα (28') η Νεάπολη ισοφάρισε το σκορ σε 1-1 με σκόρερ τον Γεωργούσογλου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ, όταν στο 60ο λεπτό ο Τάκης έδωσε συρτή πάσα στον Μελά κι αυτός με ωραίο πλασέ έκανε το 1-2. Οι Νεαπολίτες όμως στο 84' ισοφάρισαν εκ νέου το σκορ σε 2-2 με "δράστη" αυτή τη φορά τον Βουτηρή.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Παύλος Μποΐκογλου): Καράμπελας, Τζιώλης, Γρούτκας, Σκέμπης, Αραμπατζούδης, Τσιφούτης, Μενεξές, Τσιτλαχίδης, Καραντουλαμάς, Βαχανελίδης, Μελάς.
Ακόμη έπαιξαν και οι: Παναγιωτίδης, Σαρίκης, Τάκης, Χαντζαρίδης, Λούντ, Καραπέτοβ.