Κυριακή 6 Σεπτεμβρίου 2020

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου 0-2

Την ήττα γνώρισε χθες (5/9) το απόγευμα στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας η Δόξα Πενταλόφου από την ομάδα του ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου με σκορ 0-2, ένα παιχνίδι που διεξήχθη στο ουδέτερο γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας. Τα γκολ για την ομάδα του Αγίου Αθανασίου πέτυχαν ο Μιμηκόπουλος Γ. στο 14' και ο Μανώλης Ζ. στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ 2 λεπτά νωρίτερα (88') η Δόξα έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει το ματς καθώς είχε κερδίσει πέναλτι σε ανατροπή του Πουμπουρίδη, ένα πέναλτι το οποίο κι εκτέλεσε ο ίδιος αλλά ο τερματοφύλακας του Αγίου Αθανασίου το απέκρουσε εντυπωσιακά.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο την Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 9-9-2020, στο γήπεδο του Ασβεστοχωρίου.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Παύλος Μποΐκογλου): Καράμπελας, Σαρίκης, Μενεξές, Σκέμπης, Αραμπατζούδης, Τσιτλαχίδης, Χαντζαρίδης, Τσιφούτης, Μελάς, Βαχανελίδης, Παναγιωτίδης.
Ακόμη έπαιξαν και οι: Γρούτκας, Πουμπουρίδης, Τσάνι, Λουντ, Καραπέτοβ.