Πέμπτη 22 Μαΐου 2014

Δόξα Πενταλόφου-Όλυμπος Κέρκυρας 2-0

Δεν ήταν αρκετή η νίκη της Δόξας με 2-0 επί του Ολύμπου Κέρκυρας, καθώς στο άλλο παιχνίδι που έγινε στο Κορδελιό η Καστοριά νίκησε τον Οδυσσέα με 1-3 και έτσι βάζει την Δόξα Πενταλόφου στην 9η θέση της βαθμολογίας του υποβιβασμού για τα τοπικά πρωταθλήματα.Στο παιχνίδι τώρα που έγινε στον Πεντάλοφο η Δόξα ήθελε οπωσδήποτε τους 3 βαθμούς της νίκης κάτι το οποίο πέτυχε αλλά δεν της έκατσε το άλλο αποτέλεσμα στο Κορδελιό με αποτέλεσμα η Δόξα να υποβιβαστεί.Σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού η Δόξα ήταν κυρίαρχη και ανώτερη ομάδα από τον Όλυμπο Κέρκυρας χάνοντας αμέτρητες ευκαιρίες για γκολ, κάτι το οποίο πέτυχε ο Βακουφάρης στο 32' με κοντινό πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή.Σκορ ημιχρόνου 1-0.Με τον ίδιο ρυθμό ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο καθώς η Δόξα δεν άφησε καθόλου περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο και στο 83' και πάλι με τον Βακουφάρη σκορερ διπλασίασε τα τέρματα για την Δόξα, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.Τελικό αποτέλεσμα 2-0.Έτσι τώρα η Δόξα Πενταλόφου έχει μια τελευταία ελπίδα σωτηρίας αν αποφασιστεί από την ΕΠΟ να γίνει αναδιάρθρωση του πρωταθλήματος και πέσουν λιγότερες ομάδες από 8, αλλιώς αν δεν ισχύσει κάτι τέτοιο θα υποβιβαστεί κανονικά όπως είναι τώρα στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΜ.Πιθανή ημερομηνία συνεδρίασης θα είναι στις 6-6-2014.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης, Σεΐζης, Τούσιας, Δαλκιδης, Γραικός, Χαλαζιάς, Σταμπουλής, Γκρίλλας (80’ Σαρίκης), Βακουφάρης, Ιβάνοφ, Νάσης
ΟΛΥΜΠΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Κώστας Νέτης): Βάρελης, Παππάς, Καρύδης, Καλούδης, Βλάχος, Ανδριώτης, Τριβιζάς, Κασίμης, Παπαβλασσόπουλος, Γαστεράτος, Βάγιας