Δευτέρα 12 Μαΐου 2014

Δόξα Πενταλόφου-Οδυσσέας Κορδελιού 1-0

Τεράστια νίκη πέτυχε με 1-0 η Δόξα Πενταλόφου απέναντι στο Οδυσσέα Κορδελιού σ' ένα παιχνίδι που θα έκρινε πολλά για την παραμονή στη Γ' Εθνική.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα μπήκε πιο δυναμικά στο παιχνίδι δημιουργώντας κάποιες καλές κατά διαστήματα φάσεις κυρίως με μακρινά σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.Η μεγαλύτερη ευκαιρία του ημιχρόνου ήταν για τη Δόξα στο 36' με τον Σαραμουρλή να μη μπορεί να πλασάρει σωστά τον Παπαϊωάννου.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Με τον ίδιο ρυθμό ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο, με την Δόξα να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού, να δημιουργεί και πάλι ευκαιρίες για γκολ κάτι το οποίο πραγματοποίησε με τον Ivanov στο 58' με ένα δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή κάνοντας έτσι το 1-0 για την Δόξα Πενταλόφου. Κυρίαρχη  η Δόξα σε όλο το γήπεδο δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Οδυσσέα για κάποιο γκολ.Η Δόξα προσπάθησε για ένα δεύτερο γκολ αλλά χωρίς αποτέλεσμα καθώς το ένα γκολ που πέτυχε ήταν αρκετό για να φέρει την νίκη στη Δόξα.Αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σταμπουλής για τη Δόξα και ένας παίκτης του Οδυσσέα.Την Τετάρτη η Δόξα Πενταλόφου αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ομάδα της Καστοριάς όπου χρειάζεται οπωσδήποτε το διπλό για να μπορέσει να παραμείνει στη κατηγορία.

Δόξα Πενταλόφου (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης, Σεΐζης, Τούσιας, Γραικός, Σαπάνης Ι., Σαραμουρλής (46’ Νάσης), Σταμπουλής, Δαλκίδης (75’ Σκέντο), Βακουφάρης (80’ Φλαρούντζος), Ιβάνοφ, Γαβριηλίδης
Οδυσσέας Κορδελιού (Κώστας Κορμαρής): Παπαϊωάννου, Νικολαΐδης, Αντωνιάδης, Βασιλείου, Κομνηνάκης, Μπέλης (80’ Ποριαζίδης), Καραχαλίδης (50’ Βιλανάκης Κ.), Μανώλη, Θεοδωρίδης (76’ Παναγιωτίδης), Βιλανάκης Αγγ., Σαλακίδης