Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου 2022

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/12/2022, ΩΡΑ 11:00, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΩΝΥΜΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΑΣΣΗΡΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΣΜ-Α' ΟΜΙΛΟΣ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 18-12-2022 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 π.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΕΧΑΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΣΣΗΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΔΟΞΑ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 1-0.

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ

Μία μόλις φορά την περίοδο 1981-82 συναντήθηκαν στο παρελθόν, η Δόξα Πενταλόφου και η Δόξα Ασσήρου, στο γήπεδο του Πενταλόφου. Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στις 19-5-1982 και στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής τότε του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας ΕΠΣΜ στον Γ' όμιλο, η Δόξα Πενταλόφου είχε νικήσει την Δόξα Ασσήρου με επιβλητικό σκορ 3-0. Τα γκολ για την Δόξα Πενταλόφου είχαν πετύχει o Νίκος Τερζής (13', 21') ενώ το τρίτο τέρμα ήταν αυτογκόλ από τον Κόπελη της Ασσήρου στο 89ο λεπτό.