Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 1-0

Δεύτερη εκτός έδρας ήττα δέχθηκε η Δόξα Πενταλόφου, αυτή τη φορά από τον Αστέρα Ραιδεστού με σκορ 1-0.Η Δόξα πέρα από το γκολ που δέχθηκε έχασε κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες να πετύχει κάποιο τέρμα αλλά χωρίς επιτυχία.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Ραιδεστού μπήκε πιο δυναμικά στον αγώνα δημιούργησε ορισμένες ευκαιρίες για γκολ αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Στο 32' η πρώτη ουσιαστική και μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα, όταν το σουτ του Ιβάνοφ απέκρουσε δύσκολα ο Μορόζ.Στο 35' δυνατό σουτ του Σταμπουλή απέκρουσε ο Μορόζ σε κόρνερ.Άλλο ένα σουτ στο 37' του Τζαφάϊ πέρασε ελάχιστα άουτ από την εστία του Μορόζ.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας έπαιξε πιο έξυπνα, πέτυχε το γκολ και κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης.Στο παιχνίδι τώρα και συγκεκριμένα στο 66' ο τερματοφύλακας του Αστέρα Μορόζ έκανε ελεύθερο βολέ, η μπάλα βρέθηκε στην περιοχή της Δόξας, έσκασε κάτω, πέρασε από πάνω τον τερματοφύλακα της Δόξας Φωτόπουλο και στη συνέχεια βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Δόξας χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να χριστεί σκόρερ.Το γκολ για τον Αστέρα ήρθε στο 72ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Φοινικόπουλος βρέθηκε σε καλή θέση και με δυνατό σουτ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα 1-0.Η Δόξα από εκείνο το λεπτό και μετά πίεσε για την ισοφάριση αλλά χωρίς κάποια τύχη.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Μακεδονικό, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 22/10/2014 και ώρα 16:00 μ.μ. στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΙΔΕΣΤΟΥ (Παρούτογλου Νίκος): Μορόζ, Γιαβρόγλου, Λαμπρόπουλος, Καρατζάς, Δεληστεφανής, Κερατίδης (74΄Κούφατζης), Γουγουτσάς (70΄ Παπαδόπουλος), Οφθαλμίδης, Καλιπολίτης (46΄Αναστασιάδης), Φοινικόπουλος
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Σαπάνης Ηλίας): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Ψωμαδέλης (74΄ Γαβριηλίδης), Γραικός, Σαπάνης Ι., Ταΐρης (71΄Σαραμουρλής), Σταμπουλής, Τζαφάϊ, (77΄Σαπάνης Μ.), Νάσης, Αραμπατζούδης, Ιβάνοφ