Τρίτη 7 Σεπτεμβρίου 2021

ΦΙΛΙΚΟ: ΑΕ Φιλύρου-Δόξα Πενταλόφου 0-0

Στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη σήμερα (7/9/21) το απόγευμα στο γήπεδο του Φιλύρου, η τοπική ΑΕΦ και η Δόξα Πενταλόφου αναδείχθηκαν ισόπαλες με το "λευκό" 0-0. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο, με το Φίλυρο να είναι καλύτερο στο πρώτο μέρος έχοντας κάποιες ευκαιρίες για γκολ ενώ η Δόξα παρουσίασε ένα καλύτερο πρόσωπο κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, χάνοντας παράλληλα ορισμένες φάσεις για ένα τέρμα.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Δόξα θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 12-9-2021 στις 17:30 μ.μ., με αντίπαλο τον Οδυσσέα Κορδελιού. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΑΕ ΦΙΛΥΡΟΥ (Χρήστος Πετρονικολός): Λαζαρίδης, Χατζόπουλος, Χατζηιωάννου, Τσιότρας, Τσαχιρίδης, Γραονίδης, Στάικος, Μπασματζής, Χιλιόπουλος, Κουκούτσης, Καλατζόπουλος.
Ακόμη έπαιξαν και οι: Καλαϊτζής, Ταρασίδης, Γιάννης, Σταθόπουλος.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Άκης Στεφανόπουλος): Καράμπελας, Σεΐζης, Τζιώλης, Σκέμπης, Σαπάνης, Τσιφούτης, Παρούσης, Αγγελής, Σαββίδης, Πότσι, Πουμπουρίδης.
Ακόμη έπαιξαν και οι: Ιορδανίδης, Σαρίκης, Μενεξές, Τάκης, Πετριανίδης, Νικολαΐδης, Νακόλης, Αγγελίδης.