Σάββατο 24 Αυγούστου 2019

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-Κεραυνός Κολχικού 1-1

Την ισοπαλία με σκορ 1-1 κατάφερε να αποσπάσει χθες (23/8) το απόγευμα η Δόξα Πενταλόφου μέσα στην έδρα της απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Κεραυνού Κολχικού. Ο Κεραυνός προηγήθηκε στο σκορ (0-1) μόλις στο 10' με δυνατό σουτ του Τσώτσου. Σκορ ημιχρόνου 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα προσπάθησε να πετύχει την ισοφάριση, κάτι το οποίο έκανε και πράξη όταν στο 70' ο Πιπέρης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πάφρα, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα 1-1. Το επόμενο φιλικό για την Δόξα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 28-8-2019 και ώρα 18:30 με αντίπαλο τον Μακεδονικό Ασκού, στο γήπεδο του Πενταλόφου.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (Παύλος Μποΐκογλου): Ξανθόπουλος, Παπαδημητρίου, Σαρίκης, Σκέμπης, Κάνι (70' Τάκης), Τζιώλης, Τσιφούτης, Αγγελής (70' Κύρου), Πιπέρης, Αραμπατζούδης (46' Σίμος), Πουμπουρίδης (70' Πρωτόγερος).