Τετάρτη 24 Αυγούστου 2016

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-Διγενής Μονολόφου 2-0

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας για την νέα σεζόν στην Α' Κατηγορία, η Δόξα Πενταλόφου υποδέχθηκε στην έδρα της την ομάδα του Διγενή Μονολόφου, την οποία κέρδισε με τελικό σκορ 2-0. Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά κακό, χωρίς πολλές ευκαιρίες, με τις δύο ομάδες να κρατάνε το μηδέν στην άμυνα τους μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα μπήκε πιο αποφασιστική στον αγωνιστικό χώρο, καταφέρνοντας να πάρει τελικά τη νίκη με γκολ του Πρωτόγερου και του Τζιώλη, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2-0. Επόμενος φιλικός αγώνας είναι με αντίπαλο τον Ιάσων Αυγής, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 28-8-2016 στις 18:30 μ.μ., στο γήπεδο της Αυγής Λαγκαδά.