Δευτέρα 22 Αυγούστου 2016

ΦΙΛΙΚΟ: Αισχύλος Ωραιοκάστρου-Δόξα Πενταλόφου 1-4

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους φιλικούς αγώνες πέτυχε η Δόξα Πενταλόφου, καθώς κέρδισε χθες(21/8) το απόγευμα στο γήπεδο του Ωραιοκάστρου τον τοπικό Αισχύλο με τελικό σκορ 1-4. Καλή εμφάνιση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο πραγματοποίησε η Δόξα, παρ' όλα αυτά κατά διαστήματα έδειξε καλά στοιχεία μέσα στον αγωνιστικό χώρο, με τον κόουτς κ.Βλαχούδη να χρησιμοποιεί σχεδόν δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο. Επόμενος φιλικός αγώνας είναι με αντίπαλο τον Διγενή Μονολόφου που θα γίνει την Τετάρτη 24/8/16 και ώρα 19:00 μ.μ., στο γήπεδο Πενταλόφου.

Η εξέλιξη του αγώνα:
Στο 4' εκτέλεση φάουλ του Μάσκα, κεφαλιά ο Γιάννης Σαπάνης απέκρουσε στη συνέχεια δύσκολα ο Παπαγγέλου.
Στο 21' από τα έντεκα βήματα ο Φούκας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-1 για την Δόξα.
Στο 28' μετά από λάθος στην άμυνα της Δόξας, ο Αναγνώστου με πλασέ ισοφαρίζει για τον Αισχύλο σε 1-1.
Στο 36' μετά από ωραία ενέργεια και σουτ του Σαρίκη το 1-2 για την Δόξα το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 65' εκτέλεση φάουλ του Μίλτου Σαπάνη, απέκρουσε με τα ακροδάκτυλα ο Παπαγγέλου σε κόρνερ.
Στο 71' δοκάρι για την Δόξα με τον Μενεξέ.
Στο 77' κάθετη πάσα του Τάκη, αποδέκτης ο Μενεξές και ίδιος με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-3.
Στο 82' και πάλι ο Μενεξές με προβολή έγραψε το τελικό 1-4 για την Δόξα Πενταλόφου.

Η αρχική σύνθεση της Δόξας: Ψάριας, Μάσκας, Σαπάνης Ι., Σκέμπης, Σαρίκης, Σταματάκης, Τσιφούτης Αθ., Πουμπουρίδης, Παροτσίδης, Φούκας, Τζιώλης.
Επίσης αγωνίστηκαν και οι: Πένου, Σαπάνης Μ., Δούμπαλας, Σημαιοφορίδης, Κόζαρης, Μενεξές, Τάκης, Μαρμαρίδης, Παγιούλας, Πρωτόγερος, Γούτας.