Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου 2022

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-Ελευθεριακός 1-0

Καλή εμφάνιση ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο πραγματοποίησε στο σημερινό τελευταίο φιλικό η Δόξα Πενταλόφου καθώς κέρδισε την ομάδα του Ελευθεριακού με σκορ 1-0. Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος κυκλοφορούσαν καλύτερα την μπάλα και δημιουργούσαν ανά διαστήματα επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά στα καρέ του Καράμπελα. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα άλλαξε με την Δόξα να είναι καλύτερη μέσα στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ και σε μία από αυτές το πέτυχε στο 58', όταν ο Σαρίκης με μεγάλη μπαλιά έβγαλε τετ α τετ τον Καμπέρι κι αυτός με ωραίο πλασέ έγραψε το 1-0, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι για την Α' φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΜ με αντίπαλο τον Μακεδονικό Γέφυρας. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί την άλλη Κυριακή 11-9-2022 και ώρα 17:00 μ.μ.,  στο γήπεδο της Γέφυρας.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Άκης Στεφανόπουλος): Καράμπελας, Σαρίκης, Ζαχαριάδης Ζουμπούλης, Τσιφούτης, ΛάτσκαΓιαννακάκης, Φουρτζίου, Καμπέρι, Παπάζης, Παρούσης.
Ακόμη έπαιξαν και οι: Τσιτιρίδης, Μποχώνης, Κώτελης, Αγγελής, Μπουρνουξούζης, Σγουράκης, Βαθυλάκης, Σπανίδης.