Σάββατο 24 Ιανουαρίου 2015

Δόξα Πενταλόφου-Α.Ε. Πολυδενδρίου 6-2

Γκολ και θέαμα πρόσφερε σήμερα η Δόξα Πενταλόφου που διέλυσε την Α.Ε. Πολυδενδρίου με το επιβλητικό σκορ 6-2 .Από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού φαινόταν ότι το παιχνίδι θα το κέρδιζε η Δόξα καθώς μόλις στο 2ο λεπτό μετά από σέντρα του Ιβάνοφ, ο Αραμπατζούδης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με ψηλοκρεμαστό σουτ η μπάλα πέρασε τον τερματοφύλακα του Πολυδενδρίου και έτσι η Δόξα άνοιξε το σκορ 1-0.Η Δόξα συνέχισε την πίεση προς την εστία της ΑΕΠ και στο 26' μετά από σέντρα που πραγματοποίησε ο Αραμπατζούδης, ο Σαραμουρλής με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 για την Δόξα.Στο 37' λάθος του τερματοφύλακα του Πολυδενδρίου, ο Αραμπατζούδης του πήρε τη μπάλα και με ψύχραιμο πλασέ έδωσε αέρα 3 τερμάτων για την Δόξα.Να αναφέρουμε επίσης ότι πέρα από τα 3 γκολ που πέτυχε η Δόξα στο πρώτο ημίχρονο, έχασε επιπλέον κι άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ.Σκορ ημιχρόνου 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο 58' ο Αραμπατζούδης έβγαλε τη σέντρα, στην πορεία της μπάλας βρέθηκε ο Χατζηαγοράκης και ο ίδιος με πλασέ έκανε το 4-0 για την Δόξα.Στο 74' ο Σαϊβανίδης της ΑΕΠ ανέτρεψε τον Σαρίκη, ο Σαρίκης ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι κι από τα έντέκα βήματα έκανε το 5-0 για την Δόξα, πετυχαίνοντας επίσης και το πρώτο του προσωπικό γκολ με την φανέλα της Δόξας.Στο 81' η ομάδα του Πολυδενδρίου μείωσε το σκορ σε 5-1 με σκόρερ τον Κατρατζόγλου.Στο 87' μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους παίκτες της Δόξας, ο Αραμπατζούδης πετυχαίνει χατ τρικ γράφοντας έτσι το 6-1.Οι παίκτες του Πολυδενδρίου δεν τα παράτησαν οι οποίοι μέχρι και το τελευταίο λεπτό δεν σταμάτησαν να αγωνίζονται και παρότι το σκορ ήταν 6-1 κατάφεραν να πετύχουν ακόμη ένα τέρμα, με τον Σαϊβανίδη να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα 6-2.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Οδυσσέα Κορδελιού, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Ελευθερίου-Κορδελιού.Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 27/1/2015 από την ΕΠΣΜ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Δόξα Πενταλόφου: Φωτόπουλος, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Γραικός, Χατζηαποστόλου, Ταΐρης (68' Κουζινόγλου), Σαρίκης, Σαραμουρλής, Χατζηαγοράκης, Αραμπατζούδης, Ιβάνοφ (63' Σαπάνης Μ.).

Α.Ε. Πολυδενδρίου: Agush, Μαυροβουνιώτης, Σαϊβανιδης, Μελίδης, Θεοδωρίδης, Παπαδόπουλος (75' Στεργιανάς), Τσομπανίδης, Κατρατζόγλου, Καρασαβίδης, Γιώτας, Μπέκλης (63' Lula Ronaldo).