Πέμπτη 23 Αυγούστου 2018

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-Ατρόμητος Παλιού Αγιονερίου 2-0

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Δόξα Πενταλόφου κατάφερε να επικρατήσει χθες (22/8) στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας επί του Ατρομήτου Παλιού Αγιονερίου με σκορ 2-0. Το γκολ στο πρώτο ημίχρονο και στο 25' το πέτυχε με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ο Αραμπατζούδης.

Στο δεύτερο μέρος και μόλις στο 51' η Δόξα διπλασίασε τα τέρματα της, όταν από τα αριστερά ο Χωλετσίδης έβγαλε ωραία σέντρα και τον Μανίκο να πιάνει την κεφαλιά, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0. Η ομάδα του Αγιονερίου στο 63' είχε σουτ το οποίο βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι. Επόμενο φιλικό τεστ για την Δόξα είναι την Κυριακή 26/8/2018 και ώρα 18:30 μ.μ., στο γήπεδο του Πενταλόφου με αντίπαλο τον Μαγνησιακό Ιωνίας.

ΑΡΧΙΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (Αλέκος Θεοδωρίδης): Μαλέσιος (υπό δοκιμή), Σαπάνης Μ., Μενεξές, Σκέμπης, Αραμπατζούδης, Αγγελής, Τσιφούτης Αθ.τ.Ε., Πουμπουρίδης, Τζιώλης, Μιχαλάκης (υπό δοκιμή), Τάκης.
ΕΠΑΙΞΑΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΙ: Τσιρωνάς (υπό δοκιμή), Μάσκας, Δαλκίδης, Μανίκος, Γιόφκας Α., Γιόφκας Τ., Σίμος, Ατέσης, Τσιντσάρης, Πασχαλίδης (υπό δοκιμή), Τσιφούτης Αθ.τ.Κ., Λιθοξόπουλος Ζ. και Κύρου.

ΕΠΣΜ: Οι όμιλοι της Α' κατηγορίας 2018-2019!

Συγκροτήθηκαν από την ΕΠΣ Μακεδονίας οι όμιλοι της Α' κατηγορίας για τη νέα αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

ΦΙΛΙΚΟ: Α.Ε. Φιλύρου-Δόξα Πενταλόφου 2-0

Σήμερα (19/8) το απόγευμα στο γήπεδο του Φιλύρου πραγματοποιήθηκε το πρώτο φιλικό της Δόξας Πενταλόφου, εκεί όπου ηττήθηκε από την τοπική ΑΕΦ με σκορ 2-0. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό ενώ στο 42' έγινε και το 2-0. Οι της Δόξας στο πρώτο μέρος δεν παρουσίασαν κάτι το ουσιαστικό.

Η εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο κινητικοί στον αγωνιστικό χώρο, χάνοντας 3 πολύ καλές ευκαιρίες με τους Τάκη (49') και Άγγελο Γιόφκα (62' και 75'), όμως το σκορ παρέμεινε ως το τέλος στο 2-0. Επόμενο φιλικό για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Ατρόμητο Παλιού Αγιονερίου (ΕΠΣ Κιλκίς), αγώνας που θα γίνει την Τετάρτη 22-8-2018 και ώρα 18:30 μ.μ., στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΑΡΧΙΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (Αλέκος Θεοδωρίδης): Ψάριας, Δαλκίδης, Μενεξές, Σκέμπης, Τσιρωνάς, Αραμπατζούδης, Αγγελής, Σίμος, Τζιώλης, Μιχαλάκης, Κύρου.
ΕΠΑΙΞΑΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΙ: Σαπάνης Μ., Γιόφκας Α., Γιόφκας Τ., Ατέσης, Τσιντσάρης, Τσιφούτης Αθ.τ.Ε., Τσιφούτης Αθ.τ.Κ., Λιθοξόπουλος Ζ. και Τάκης.

Παρασκευή 10 Αυγούστου 2018

Ο Ζαχαρίας Λιθοξόπουλος στην Δόξα Πενταλόφου!

Τον 16χρονο επιθετικό Ζαχαρία Λιθοξόπουλο απέκτησε η Δόξα Πενταλόφου, αποτελώντας την 5η μεταγραφική κίνηση της ομάδος. Ο Ζαχαρίας είναι ένα παιδί που βγήκε από τα "σπλάχνα" των ακαδημιών της Δόξας Πενταλόφου μιας και κατάγεται από τον Πεντάλοφο ενώ αγωνίστηκε επίσης στις ακαδημίες του Πρωτέα Ευόσμου, στην Κ15 του Ηρακλή Θεσσαλονίκης και τελευταία στην Αστραπή Μεσαίου στο πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας. Από το doxapentalofoumas του ευχόμαστε καλή αγωνιστική σεζόν και χωρίς τραυματισμούς!