Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

ΑΠΕ Λαγκαδά-Δόξα Πενταλόφου 2-0

Ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι έγινε σήμερα στον Λαγκαδά, εκεί όπου η Δόξα Πενταλόφου έχασε από την τοπική ομάδα της ΑΠΕΛ με σκορ 2-0.Στο πρώτο μέρος και οι δύο ομάδες μπήκαν κάπως μουδιασμένα στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να μην δημιουργήσουν φάσεις.Στο 22' έγινε το 1-0 για την ΑΠΕ Λαγκαδά, μετά από ανατροπή του Λιθοξόπουλου στον Αθανασιάδη, ο διαιτητής Κωνσταντινίδης καταλόγισε το πέναλτι και ο Αθανασιάδης από τα έντεκα βήματα εκτέλεσε εύστοχα.Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο με τον ίδιο ρυθμό, με την ΑΠΕ Λαγκαδά να είναι λίγο πιο απειλητική χάνοντας 2-3 καλές ευκαιρίες για ένα δεύτερο τέρμα.Αυτό έγινε πραγματικότητα όταν στο 76' ο Παραλίκης βρέθηκε τετ α τετ με τον Φωτόπουλο και με πλασέ ο πρώτος διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την ΑΠΕ Λαγκαδά.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΠΑΟΝΕ, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 1/4/2015 και ώρα 17:00 μ.μ. στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΑΠΕ Λαγκαδά (Ιερόθεος Γιαμουρίδης): Βαρούτης, Καρατζάς, Σακαλής, Λαβιδάς, Αθανασίου, Παπαναστασίου, Αλεξόπουλος (65΄ Παραλίκης), Τσερκέζης (70΄Βεϊδαμενίδης), Καρασταύρου, Αθανασιάδης, Ξανθόπουλος (85΄Σταμπουλής).

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Κώστας Μπήκας)Φωτόπουλος, Σεΐζης, Καραφυλλίδης (85' Κουζινόγλου), Λιθοξόπουλος (26' Ιβάνοφ), Σαρίκης, Ταΐρης, Σαραμουρλής, Χατζηαγοράκης, Αραμπατζούδης, Τζαφάϊ, Βασιλείου.