Σάββατο 30 Αυγούστου 2014

ΦΙΛΙΚΟ:Δόξα Πενταλόφου-Α.Ε. Φιλύρου 3-1

Τον τελευταίο της φιλικό αγώνα πραγματοποίησε η Δόξα Πενταλόφου με αντίπαλο την Α.Ε. Φιλύρου, την οποία κέρδισε με σκορ 3-1.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα ήταν κυρίαρχη και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, χάνοντας κλασικές ευκαιρίες για γκολ.Το σκορ άνοιξε στο 32' ο Μίλτος Σαπάνης με καταπληκτικό σουτ.Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στο έμψυχο δυναμικό τους με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού.Η ομάδα του Φιλύρου είχε κάποιες καλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα.Στο 68' μετά από λάθος του τερματοφύλακα της Δόξας Καστανίδη, έγινε η ισοφάριση για το Φύλιρο σε 1-1.Δέκα λεπτά αργότερα μετά από ωραία ενέργεια του Γαβριηλίδη, ο ίδιος πάσαρε στον Γιόφκα και με πλασέ έκανε το 2-1 για την Δόξα Πενταλόφου.Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Πάτσος με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι ο αγώνας για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 εκτός έδρας με τον Παύλο Μελά.Η ημερομηνία και η ώρα θα ανακοινωθούν την Τρίτη 2/9 από την ΕΠΣΜ.