Κυριακή 10 Αυγούστου 2014

ΦΙΛΙΚΟ:Δόξα Πενταλόφου-Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-2

Καλά στοιχεία έδειξε στο πρώτο της επίσημο φιλικό παιχνίδι η Δόξα Πενταλόφου με αντίπαλο τον Ηρακλή Αμπελοκήπων παρά την ήττα που γνώρισε με σκορ 0-2.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα είχε κάποιες καλές ευκαιρίες με τους Νάση και Τζαφάι αλλά χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα.Σε ξαφνική αντεπίθεση στο 34' γίνεται το 0-1 για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων.Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του παιχνιδιού είχε πέσει καθώς και απ' τους δύο προπονητές έγιναν αρκετές αλλαγές .Στο 62' μετά από λάθος της άμυνας της Δόξας διαμορφώνεται το τελικό 0-2 για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων.Οι Απόστολος Κομπόλιας και Ηλίας Σαπάνης αν και είναι ακόμα νωρίς, βγάλανε ορισμένα συμπεράσματα από το συγκεκριμένο παιχνίδι.Η Δόξα τώρα αν και είχε 5 βασικές απουσίες έδειξε καλό πρόσωπο στο πρώτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας για την νέα αγωνιστική περίοδο.Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Δόξα το Σάββατο (16/8) στις 18:30 μ.μ. με τον Παύλο Μελά στο γήπεδο Πενταλόφου.