Κυριακή 23 Αυγούστου 2015

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-Αστραπή Μεσαίου 0-1

Στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας η Δόξα Πενταλόφου υποδέχθηκε την Αστραπή Μεσαίου, από την οποία και έχασε με σκορ 0-1. Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν μέτριο, χωρίς πολλές-πολλές φάσεις, με αποτέλεσμα να μην παιχτεί καλό ποδόσφαιρο. Η ομάδα του Μεσαίου όπως είχαμε πει έχει ενισχυθεί αρκετά τη φετινή σεζόν με ονόματα όπως ο Παρμαξίδης, ο Τσούκλης, ο Αθανασιάδης και ο Γαβριηλίδης που τις δύο προηγούμενες σεζόν ήταν στο ρόστερ της Δόξας. Το γκολ της συνάντησης για το Μεσαίο επιτεύχθηκε με κεφαλιά στο 32ο λεπτό. Από κει και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως στα τελευταία 20 λεπτά δημιουργήθηκαν κάποιες καλές φάσεις όπως του Τσούκλη στο 82', του Σαραμουρλή για την Δόξα στο 84' αλλά και η κεφαλιά του Λιθοξόπουλου στο 88'. Επόμενο τρίτο φιλικό για την Δόξα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 26-8-2015 και ώρα 18:30 μ.μ. στο γήπεδο Πενταλόφου με αντίπαλο τον Ατρόμητο Νέας Φιλαδέλφειας.