Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

Θερμαϊκός Θέρμης-Δόξα Πενταλόφου 1-0

Σ' ένα μέτριο παιχνίδι με πολλή ένταση και με τέσσερις κόκκινες κάρτες, η Δόξα Πενταλόφου ηττήθηκε από τον Θερμαϊκό Θέρμης με σκορ 1-0.Ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις, Θερμαϊκός και Δόξα δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα του αγώνα.Το σκορ άνοιξε ο Σιαντρόπουλος με πέναλτι στο 14'.Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Βοσνιάδης του Θερμαϊκού να κάνει το 2-0 στο 44', όταν το σουτ που επιχείρησε τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Φωτόπουλου.Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Το δεύτερο μέρος ήταν και το πιο επεισοδιακό, καθώς και οι δύο ομάδες είχαν κι από δύο αποβολές.Πρώτη και μεγάλη ευκαιρία να ισοφάρισει έχασε η Δόξα στο 53', όταν ο Τζαφάϊ έβγαλε σέντρα από αριστερά, ο Ταϊρης έπιασε δυνατή κεφαλιά και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Παλαβράκη.Έπειτα ο ρυθμός του παιχνιδιού άρχισε να πέφτει με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν φάσεις.Στα τελευταία δέκα λεπτά τα νεύρα κυριαρχούσαν στον αγωνιστικό χώρο και οι κόκκινες κάρτες άρχισαν να πέφτουν βροχή από τον διαιτητή κ.Κουρουλή καθώς στο 86' απέβαλε τον Σιαντρόπουλο της Θέρμης και τον Βασιλείου της Δόξας.Οι αποβολές δεν σταμάτησαν εκεί και στο 92' αποβλήθηκε ο Τρόκας της Θέρμης και ο Ταΐρης της Δόξας.Τελικό αποτέλεσμα 1-0.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Αχιλλέα Τριανδρίας, αγώνας εξ' αναβολής που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 18/3/2015 και ώρα 16:00 μ.μ. στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Κώστας Μπήκας)Φωτόπουλος, Σεΐζης (32' Κουζινόγλου), Καραφυλλίδης (67' Πουμπουρίδης), Σαρίκης, Ταΐρης, Ιβάνοφ, Σαραμουρλής, Χατζηαγοράκης, Αραμπατζούδης, Τζαφάϊ, Βασιλείου.

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ (Κώστας Γιότκος): Παλαβράκης, Αχαλινόπουλος, Μέτσιος, Κολώνης, Καραπατσακίδης, Παπαδόπουλος, Τρόκας, Τσόχας (76′ Σολένκος), Σιαντρόπουλος, Βοσνιάδης (58′ Ματζιούνης), Φαρμάκης (89' Τσάμης).