Τετάρτη 18 Μαρτίου 2015

Δόξα Πενταλόφου-Αχιλλέας Τριανδρίας 0-1

Τρίτη συνεχόμενη ήττα με το ίδιο σκορ γνώρισε η Δόξα Πενταλόφου, καθώς έχασε σήμερα (18/3) από τον Αχιλλέα Τριανδρίας με σκορ 0-1.Στο πρώτο μέρος η Δόξα ήταν η ομάδα που είχε τον έλεγχο του αγώνα και την κατοχή της μπάλας.Ο Αχιλλέας Τριανδρίας όσο περνούσε ο χρόνος έβρισκε τα πατήματα του, χωρίς όμως να δημιουργεί καμιά επικίνδυνη κατάσταση μπροστά στα καρέ του Φωτόπουλου.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 57ο λεπτό της συνάντησης, σε μια στιγμή αδράνειας στην άμυνα της Δόξας γίνεται το 0-1 με κοντινό πλασέ του Χαλιμπάκη, βάζοντας μπροστά στο σκορ τον Αχιλλέα Τριανδρίας.Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του αγώνα η Δόξα προσπάθησε να αντιδράσει, χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες για γκολ, με τους Χατζηαγοράκη, Ιβάνοφ και Τζαφάϊ να μην μπορούν με τα σουτ τους να σημαδέψουν σωστά την εστία του Μπογδάνου.Τελικό αποτέλεσμα 0-1.Η Δόξα παρά τα πολλά προβλήματα που αντιμετωπίζει με τους τραυματισμούς ορισμένων παικτών της, καλείται να πάρει οπωσδήποτε τους τρεις βαθμούς της νίκης από το ερχόμενο παιχνίδι της Κυριακής, με αντίπαλο τον Διγενή Μονολόφου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στις 11:00 π.μ, στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Κώστας Μπήκας): Φωτόπουλος, Σαρίκης, Γαβριηλίδης, Χατζηαποαστόλου, Αραμπατζούδης, Σαραμουρλής, Πουμπουρίδης, Τζαφάι, Χατζηαγοράκης, Ιβάνοφ, Λιθοξόπουλος.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ (Γιάννης Παγώνης): Μπογδάνος, Τσίγγος, Κουνουπάκης, Λιάρος, Κεστελίδης, Γκαϊδατζής, Τσάμης, Κωσταντινίδης, Χαλιμπάκης, Τσαχαλίδης, Νικολόπουλος.
ΠΗΓΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ:epsm24.gr