Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2013

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ - ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 1-1

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Δόξας Κρανούλας με τη Δόξα Πενταλόφου, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1.
Ο αγώνας είχε εκρηκτικό ξεκίνημα, καθώς η Δόξα Πενταλόφου έχασε κάποιες ευκαιρίες, αλλά στο 16’ η Δόξα Κρανούλας πήρε το προβάδισμα, με τον Γκέκα να κάνει με σουτ το 1-0. Η απάντηση από την ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν άμεση και στο 25’ ο Ιβάνοφ με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 42’ ο Καστανίδης ανέτρεψε τον Γκέκα, με τον διαιτητή Δροβατζήκα να δίνει πέναλντι και αποβολή. Όμως ο παθών έστειλε την μπάλα άουτ από την άσπρη βούλα. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε με την Δόξα Πενταλόφου να προσπαθεί να πάρει τους 3 βαθμούς παρόλο που αγωνιζόταν με δέκα παίκτες, καθώς είχε πολύ καλές ευκαιρίες. Στο 70΄λεπτο σε αντεπίθεση ο Λόλας απέκρουσε με το πόδι σουτ του Φλαρούντζου, λίγα λεπτά αργότερα ο Ιβάνοφ είδε τον τερματοφύλακα της Δόξας Κρανούλας να είναι στο ύψος της περιοχής προσπάθησε να σκοράρει με μακρινό σουτ , αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.Τέλος στο 83΄λεπτο με σέντρα του Γκρίλλα,στο δεύτερο δοκάρι ο Δαλκίδης δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ.
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ (Ανέστης Ζώης): Λόλας, Νάσιος, Ασωνίτης, Διαμάντης, Νάσιουλης, Γκόλιας, Νάνος, Τσουμάνης, Σπαλιάρας (74’ Λάτσι), Γκέκα (60’ Μπάγιας), Σκλιβανίτης
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης, Σαραμουρλής (38’ Αραμπατζούδης/ 43’ Κορώνας), Γαβριηλίδης, Δαλκίδης, Σαπάνης Ι., Ταΐρης, Γκρίλλας, Σεΐζης, Φλαρούντζος, Σαπάνης Μ. (68’ Σκέντο), Ιβάνοφ