Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2020

ΦΙΛΙΚΟ: Ολυμπιακός Κυμίνων-Δόξα Πενταλόφου 6-0

Βαριά και μεγάλη σε έκταση φιλική ήττα γνώρισε σήμερα (13/9) στα Κύμινα η Δόξα Πενταλόφου καθώς ο τοπικός Ολυμπιακός κέρδισε δίκαια και εύκολα με το ευρύ 6-0. Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική καθώς οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι μέσα στον αγωνιστικό χώρο καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα, πετυχαίνοντας παράλληλα και 6 τέρματα. Τα γκολ της νίκης για την ομάδα των Κυμίνων πέτυχαν οι: Τζίμας (5'), Μυλωνάς (37', 57'), Αβαλιάν (48'), Παρούσης (67'), Παπάζης (79' πέν.). Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Μπάτζιος.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΑΣ Νεάπολης, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 16-9-2020, στο Δημοτικό γήπεδο Νεάπολης (Στρεμπενιώτη).

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Παύλος Μποΐκογλου): Καράμπελας, Σαρίκης, Μενεξές, Σκέμπης, Αραμπατζούδης, Τσιφούτης, Έλντι, Τσιτλαχίδης, Χαντζαρίδης, Βαχανελίδης, Μελάς.
Ακόμη έπαιξαν και οι: Παναγιωτίδης, Γρούτκας, Τάκης, Λούντ.

Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2020

Το πρόγραμμα αγώνων της Κυριακής 20 Σεπτεμβρίου για το κύπελλο στον 6ο όμιλο!!!

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 20.09.2020
ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ(1η αγωνιστική)

ΦΙΛΙΚΟ: Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου-Δόξα Πενταλόφου 1-3

Πραγματοποιώντας μία αρκετά καλή εμφάνιση η Δόξα Πενταλόφου κατάφερε να πάρει την πρώτη της φιλική νίκη σήμερα (9/9) το απόγευμα μέσα στο Ασβεστοχώρι καθώς κέρδισε με ανατροπή την τοπική Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου με σκορ 1-3. Οι γηπεδούχοι στο 32' του αγώνα κέρδισαν πέναλτι, το οποίο και εκτέλεσε εύστοχα ο Μπασκάκης, κάνοντας έτσι το 1-0. Δέκα λεπτά αργότερα η Δόξα είχε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει το σκορ, όταν ο Αραμπατζούδης εκτέλεσε φάουλ για την Δόξα αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Καρσίκη. Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πενταλοφίτες ήταν κυρίαρχοι μέσα στον αγωνιστικό χώρο, παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο και πετυχαίνοντας μάλιστα και 3 τέρματα. Στο 55' ο Μελάς εκτέλεσε κόρνερ για την Δόξα, ο Τσιφούτης έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Καρσίκη, ισοφαρίζοντας το σκορ σε 1-1. Στο 63' δυνατό σουτ του Μελά από τα αριστερά, η μπάλα κατέληξε για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Ασβεστοχωρίου για το 1-2 της Δόξας. Στο 72' σουτ του Έλντι από τα δεξιά, η μπάλα βρήκε για δεύτερη φορά στο οριζόντιο δοκάρι του Καρσίκη και εν συνεχεία πέρασε άουτ. Το τελικό 1-3 για την Δόξα διαμορφώθηκε στο 90ο λεπτό του αγώνα από το δυνατό σουτ του Τσιφούτη. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Τονίδης.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Κυμίνων, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί τελικά την Κυριακή 13-9-2020 και ώρα 18:00 μ.μ., στο γήπεδο των Κυμίνων.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Παύλος Μποΐκογλου): Καράμπελας, Σαρίκης, Μενεξές, Σκέμπης, Αραμπατζούδης, Λούντ, Χαντζαρίδης, Τσιφούτης, Τάκης, Μελάς, Έλντι.
Ακόμη έπαιξαν και οι: Τσιτλαχίδης, Παναγιωτίδης, Καραπέτοβ.

Τρίτη 8 Σεπτεμβρίου 2020

Η κλήρωση του Κυπέλλου ΕΠΣΜ στον 6ο όμιλο όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου!!!

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα στα γραφεία της ΕΠΣΜ η κλήρωση της Α' φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΜ "Σταύρος Ρεπανάς". Μετά την διαδικασία της κλήρωσης η Δόξα Πενταλόφου θα μετέχει στον 6ο όμιλο μαζί με άλλες τρεις ομάδες της Α' κατηγορίας ΕΠΣΜ. Δείτε παρακάτω αναλυτικά τις 3 αγωνιστικές του 6ου ομίλου μαζί με τις ημερομηνίες που θα πραγματοποιηθούν οι αγώνες: