Παρασκευή 17 Ιανουαρίου 2020

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟΝ ΕΥΟΣΜΟ!!!

ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 17ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 19/1/2020 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 π.μ., ΣΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ (ΜΑΡΟΚΟ). ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Η ΔΟΞΑ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΝΕΑΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-0. ΣΚΟΡΕΡ ΕΚΕΙΝΟΥ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΗΤΑΝ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΚΑΣ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΗΣ ΚΙΤΣΟΥΚΗΣ.

ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΩΣ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΡΥΜΕΝΗ ΤΟ 2015 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Η ΔΟΞΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ!

Τετάρτη 15 Ιανουαρίου 2020

Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 18-19/1/2020 στον Α' όμιλο της Α' Κατηγορίας!!!

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 18.01.2020
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(17η αγωνιστική)

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου-Δόξα Πενταλόφου 0-0

Μέτριο ποιοτικά παιχνίδι διεξήχθη σήμερα (11/1/2020) το απόγευμα στο γήπεδο του Αγίου Αθανασίου, εκεί όπου ο τοπικός ΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος με την πρωτοπόρο Δόξα Πενταλόφου με τελικό αποτέλεσμα 0-0. Στο πρώτο ημίχρονο και στο 14ο λεπτό ο Τζιώλης εκτέλεσε φάουλ για την Δόξα, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ πάνω από τα δοκάρια του Χαμαλίδη. Δύο λεπτά αργότερα (16') δυνατό σουτ από προσπάθεια του Κιτσούκη, ο Χαμαλίδης μπλόκαρε εύκολα τη μπάλα. Στο 26' εκτέλεση φάουλ από τον Μάσκα, η μπάλα στα χέρια του Χαμαλίδη. Στο 35' εκτέλεση κόρνερ από τον Βέλιο για τον ΑΟΚ, η μπάλα παράλληλα επικίνδυνα από πολλά σώματα και εν συνεχεία κατέληξε άουτ. Στο 43' σουτ του Κιτσούκη από τα δεξιά, ο Χαμαλίδης με τα ακροδάχτυλα απέκρουσε σε κόρνερ. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν παίχτηκε ουσιαστικό ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες, με κυρίαρχο χαρακτηριστικό να είναι οι πολύ δυνατές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου. Στο 67' του αγώνα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κένα του Αγίου Αθανασίου. Στο 85' δυνατό σουτ του Κιτσούκη εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. Τελικό αποτέλεσμα 0-0. Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο τις Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 19-1-2020 και ώρα 11:00 π.μ., στο πλαστικό γήπεδο του Ευόσμου (Μαρόκο).

ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 0-0
ΑΠΟΒΟΛΗ: Κένα (67')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Μπούτσικος Αθ. (Τοροσιάδης Ν. - Στάγκος Δ.)
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Χάϊτας Γεώργιος
ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου (Κοσμάς Βακουφάρης): Χαμαλίδης, Γιοσμάς (61' Υψηλός Δ.), Καλούδης, Στεργιανός Ι., Χατζημιχαήλ, Βέλιος, Μανώλης Ζ., Μανανδός, Κένα, Χαχαμίδης, Μιμηκόπουλος Γ.
Δόξα Πενταλόφου (Παύλος Μποΐκογλου): Ξανθόπουλος, Σαρίκης, Τζιώλης, Σκέμπης, Αραμπατζούδης, Τσιφούτης, Κιτσούκης, Τσιτλαχίδης (77' Κάνι), Μάσκας, Αγγελής, Πουμπουρίδης (65' Τάκης).

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (16η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.