ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α' ΕΠΣΜ 2019-20)

7 Γκολ: Κιτσούκης
3 Γκολ: Αγγελής
2 Γκολ: Σίμος, Τάκης, Αραμπατζούδης, Πουμπουρίδης
1 Γκολ: Τσιτλαχίδης

1 γκολ επιτεύχθηκε από αντίπαλο ποδοσφαιριστή στον εντός έδρας αγώνα πρωταθλήματος με τους Κανονιέρηδες Ευόσμου που χρεώνεται ως αυτογκόλ.

ΣΚΟΡΕΡ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣΜ, (Σε 3 φάσεις).
4 Γκολ: Μάσκας
1 Γκολ: Τάκης

Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019

Δόξα Πενταλόφου-Αχιλλέας Τριανδρίας 1-1

Ισόπαλο έληξε σήμερα (8/12) το πρωί στον Πεντάλοφο το μεγάλο ντέρμπι κορυφής στον Α' όμιλο της Α' Κατηγορίας, εκεί όπου η τοπική Δόξα και ο Αχιλλέας Τριανδρίας "διασταύρωσαν" τα ξίφη τους, μένοντας τελικά στο 1-1. Αυτή η ισοπαλία μάλιστα ήταν και πρώτη απώλεια βαθμών εντός έδρας για την Δόξα καθώς πριν από αυτό το παιχνίδι μετρούσε το απόλυτο με 6/6 νίκες. Στο πρώτο ημίχρονο και στο 7ο λεπτό σουτ του Πουμπουρίδη από τα αριστερά, ο Μιγλεντσής μπλόκαρε τη μπάλα. Στο 12' οι φιλοξενούμενοι πήραν "κεφάλι" στο σκορ, όταν ο Τσιρανίδης έβγαλε ωραία σέντρα από τα δεξιά, ο Νιολάκης πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 0-1 για τον Αχιλλέα Τριανδρίας. Στο 18' σουτ του Τάκη εντός περιοχής, ο Μιγλεντσής μπλόκαρε εύκολα τη μπάλα. Στο 36' δυνατό σουτ του Αραμπατζούδη εκτός περιοχής, ο Μιγλεντσής απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ. Στο 42' δυνατό σουτ του Νιολάκη, η μπάλα πέρασε άουτ. Δύο λεπτά αργότερα (44') σουτ από προσπάθεια του Κιολεΐδη, ο Ξανθόπουλος σταθερά μπλόκαρε τη μπάλα. Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πενταλοφίτες μπήκαν πιο αποφασιστικά μέσα στον αγωνιστικό χώρο, καταφέρνοντας να ισοφαρίσουν πολύ νωρίς, όταν στο 54' ο Αγγελής με μία μεγάλη μπαλιά βρήκε ολομόναχο τον Κιτσούκη στην αριστερή πλευρά, ο οποίος με μία φανταστική λόμπα νίκησε τον Μιγλεντσή και ισοφάρισε το σκορ σε 1-1 για την Δόξα. Στο 62' συρτή σέντρα του Τζιώλη από τα δεξιά, ο Μιγλεντσής πάνω στην αναμπουμπούλα που δημιουργήθηκε στην άμυνα του Αχιλλέα, απομάκρυνε την μπάλα πάνω από την τελική γραμμή. Στο 65' ωραία προσπάθεια και σουτ του Κιτσούκη από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μιγλεντσή. Στο 68' σουτ μακρινό του Τσιφούτη, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. Στο 72' σουτ του Νιολάκη εκτός περιοχής άουτ. Στα καπάκια (73') δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Κιτσούκη, η μπάλα εύκολα στα χέρια του Μιγλεντσή. Στο 76' οι Τριανδριώτες έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα, όταν ο Καλογεράκης έπιασε πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα όμως χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ξανθόπουλου και εν συνεχεία ο Σκέμπης την έδιωξε όπως-όπως από τα καρέ της Δόξας. Τελικό αποτέλεσμα 1-1. Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Αστέρα Αμπελοκήπων, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την επόμενη Κυριακή 15-12-2019 και ώρα 11:00 π.μ., στο πλαστικό γήπεδο των Αμπελοκήπων.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ 1-1
ΣΚΟΡΕΡ: Νιολάκης (12'), Κιτσούκης (54')
ΔΟΚΑΡΙ: Καλογεράκης (76')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Στραντζαλίδης (Νατσιόπουλος - Κορωνάς)
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Χατζηγεωργίου Γεώργιος
Δόξα Πενταλόφου (Παύλος Μποΐκογλου): Ξανθόπουλος, Σαρίκης, Τζιώλης, Σκέμπης, Αραμπατζούδης (89' Ατέσης), Τσιφούτης, Κιτσούκης, Τσιτλαχίδης, Τάκης (46' Κάνι), Αγγελής, Πουμπουρίδης (82' Σίμος).
Αχιλλέας Τριανδρίας (Κώστας Θωμαΐδης): Μιγλεντσής, Καζάκος (88' Βασιλάκης), Κύρκος (57' Μεταξάς), Τσινεκίδης, Πευκίδης, Καλογεράκης, Κιολεΐδης, Καλαϊτζίδης (84' Αλέξης), Νιολάκης, Μαυροματίδης, Τσιρανίδης (46' Γραμμένος).

Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2019

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (13η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2019

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 8/12/2019, ΩΡΑ 11:30 Π.Μ., ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΠΣΜ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 13ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 8-12-2019 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:30 π.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ. ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΟΠΩΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΟΥ Α' ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΘΩΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΙΣΟΒΑΘΜΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΜΕ 30 ΒΑΘΜΟΥΣ, ΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ.

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ

Τέσσερις φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα Πενταλόφου και ο Αχιλλέας Τριανδρίας, στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η προϊστορία δεν ευνοεί την Δόξα στα παιχνίδια με τον Αχιλλέα Τριανδρίας, όταν είναι γηπεδούχος. Οι Πενταλοφίτες μετρούν 1 νίκη, ο Αχιλλέας Τριανδρίας 2, ενώ 1 παιχνίδι έχει λήξει ισόπαλο. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί ο Αχιλλέας Τριανδρίας με 5-8.