Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2018

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (1η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

16.  Αστραπή Δενδροποτάμου                 -3     1-3

-Η Αστραπή Δενδροποτάμου έχει -3 βαθμούς από ποινές.

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ!!!

ΤΟΝ ΑΞΙΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 1ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΣΜ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 22/9/2018 ΚΑΙ ΩΡΑ 17:00 μ.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ. Η ΔΟΞΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΡΕΒΑΝΣ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΜΕ ΣΚΟΡ 4-1. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΕΘΑΥΡΙΑΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η ΔΟΞΑ ΘΑ ΠΑΡΑΤΑΧΘΕΙ ΠΛΗΡΗΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΟΠΑΤΣΙ, ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΑΡΑΜΠΑΤΖΟΥΔΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΜΑΝΙΚΟ. ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΠΟΥΣΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΜΙΛΤΟΣ ΣΑΠΑΝΗΣ.

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΑΞΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

Δεκατέσσερις φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα και ο Αξιός Ανατολικού, στο γήπεδο του Ανατολικού. Η προϊστορία δεν ευνοεί τη Δόξα στα παιχνίδια με τον Αξιό Ανατολικού, όταν είναι φιλοξενούμενη. Οι Πενταλοφίτες μετρούν 2 νίκες, ο Αξιός Ανατολικού 10, ενώ 2 παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η ομάδα του Αξιού Ανατολικού με 24-16.

Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου 2018

Το πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου (22-23/9) στον Α' όμιλο της Α' Κατηγορίας!

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 22.09.2018

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(1η αγωνιστική)

ΚΥΠΕΛΛΟ: Αξιός Ανατολικού-Δόξα Πενταλόφου 4-1

Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς για το Κύπελλο της ΕΠΣΜ, η Δόξα Πενταλόφου απογοήτευσε με την εμφάνιση της κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο κι έτσι αποκλείστηκε από την ομάδα του Αξιού Ανατολικού με το ταπεινωτικό σκορ 4-1. Μια Δόξα που παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες όπως ο Αραμπατζούδης, οι αδελφοί Κοπάτσι, ο Μίλτος Σαπάνης και ο Μανίκος αλλά αυτό δεν αποτελεί καμία δικαιολογία. Στο παιχνίδι τώρα και στο πρώτο ημίχρονο μόλις στο 8' ο Κουτούσης με φανταστική εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για την Δόξα, 0-1. Στο 28' ο Κουτούσης εκτέλεσε φάουλ για την Δόξα από τα αριστερά, ο Τσιρωνάς έπιασε την κεφαλιά αλλά ο τερματοφύλακας Τερζής απέκρουσε ενστικτωδώς. Στο 36' ο Πουμπουρίδης από τα δεξιά έπιασε πολύ δυνατό σουτ όμως ο Τερζής είπε και πάλι "όχι". Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Στο δεύτερο μέρος κι ενώ όλα πήγαιναν καλά για τους φιλοξενούμενους, έχοντας κλασσικές ευκαιρίες και μεγάλη κατοχή της μπάλας, στο τελευταίο 20λεπτο όμως η κατάσταση ανατράπηκε ολοκληρωτικά με τους παίκτες του Αξιού να καταφέρνουν όχι μόνο να ισοφαρίσουν αλλά να πετύχουν 4 υπέροχα σε εκτέλεση τέρματα. Η αρχή έγινε στο 72' όταν μετά από ασθενή απόκρουση του Ψάρια, ο Κιόσε στην επαναφορά της μπάλας με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 75' και μετά από ωραία ανάπτυξη του Αξιού, τελικός αποδέκτης ο Αετόπουλος ο οποίος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 78' δοκάρι (κάθετο) για την Δόξα από σουτ του Πουμπουρίδη. Στο 85' ο Δελής, που είχε περάσει ως αλλαγή νωρίτερα, έκανε με δυνατό σουτ το 2-1. Στο 89' μετά από τραγικό αμυντικό λάθος των φιλοξενουμένων, ο Γκόλτσης βγήκε τετ α τετ και με ψύχραιμο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Τέλος το "κερασάκι στην τούρτα" το έβαλε και πάλι ο Δελής στο 94' με ένα απίστευτο σουτ που αρχικά βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία κατέληξε στα δίχτυα του Ψάρια. Τελικό αποτέλεσμα 4-1. Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι για το πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας με αντίπαλο ξανά τον Αξιό Ανατολικού, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Ανατολικού. Η ημερομηνία και η ώρα του αγώνα θα ανακοινωθούν την Τρίτη 18-9-2018 από την ΕΠΣΜ.