2 Γκολ: Χατζηαγοράκης, Σαπάνης Γιάννης, Νάσης

1 Γκολ:  Γραικός

Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Ένωση Συκεών-Δόξα Πενταλόφου 1-2

Αγχωτική νίκη πέτυχε η Δόξα Πενταλόφου στο γήπεδο του Αγίου Παύλου με αντίπαλο την ουραγό Ένωση Συκεών, την οποία κέρδισε με σκορ 1-2.Στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου δεν έγιναν ουσιαστικές φάσεις καθώς η μπάλα παιζόταν στο κέντρο.Στο 8ο λεπτό η Ένωση παίρνει προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Κατεμίδη, κάνοντας το 1-0.Η Δόξα μετά το γκολ που δέχθηκε προσπάθησε να αντιδράσει χάνοντας 1-2 καλές ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους Σταμπουλή και Χατζηαγοράκη.Το γκολ της ισοφάρισης για την Δόξα ήρθε τελικά στο 32', όταν ο Χατζηαγοράκης με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα 1-1.Σκορ ημιχρόνου 1-1.

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να πετύχουν και ένα δεύτερο τέρμα, με την Δόξα όμως να είναι τελικά πιο τυχερή από την Ένωση.Στο 65' ο Χατζηαγοράκης πραγματοποιεί την σέντρα με αποδέκτη της μπάλας τον Σταμπουλή, ο τελευταίος από ευνοϊκή θέση σούταρε, ο τερματοφύλακας της Ένωσης αποκρούει ενστικτωδώς αλλά η μπάλα στην συνέχεια καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Ένωσης βγαίνοντας έπειτα κόρνερ.Στο 73' η Δόξα κάνει την ολική ανατροπή του αγώνα παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Σταμπουλή, κάνοντας το 1-2.Στη συνέχεια η Δόξα έχασε κλασσικές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ με τους Χατζηαγοράκη στο 77' και Σταμπουλή στο 82', αλλά ο τερματοφύλακας των Συκεών βρέθηκε σε καλή μέρα και απέκρουε συνεχώς την μπάλα.Στα τελευταία λεπτά λίγο έλειψε να γίνει το 2-2 καθώς η Ένωση έχασε 2 μοναδικές ευκαιρίες να ισοφαρίσει το παιχνίδι αλλά το 1-2 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο την ΑΕ Πολυδενδρίου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 24/1/2014 και ώρα 15:00 μ.μ. στο γήπεδο του Πενταλόφου.

Η σύνθεση της Δόξας:
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ηλίας Σαπάνης): Φωτόπουλος, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Γραικός, Σταμπουλής, Σαραμουρλής, Ταΐρης, Χατζηαποστόλου, Χατζηαγοράκης, Ιβάνοφ, Κουζιλόγλου
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τζαφάϊ και Σαρίκης.

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΑΥΛΟ!!!

ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 21ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ.Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤHN ΚΥΡΙΑΚΗ 18/1/2015 ΣΤΙΣ 15:00 Μ.Μ. ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΑΚ ΣΥΚΕΩΝ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΛΟΓΩ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ.ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΠΟΥ ΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΚΑΘΩΣ Η ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕ ΜΟΝΟΝ 7 ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΓΕΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΑ.ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1, Η ΔΟΞΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΙΣΟΠΑΛΗ 2-2 ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ.ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΩΝ ΣΥΚΕΩΝ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2012-13 ΓΙΑ ΤΗΝ 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ, ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΣΥΚΕΩΝ ΜΕ ΣΚΟΡ 1-0.

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟΝ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ (ΙΣΟΠΑΛΙΑ 2-2):

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΙΣ ΣΥΚΕΣ 2012-13 (ΗΤΤΑ 1-0):