Τετάρτη 9 Αυγούστου 2017

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-Θύελλα Περιστερώνα 2-1

Στο πρώτο φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα (9-8-17) στον Πεντάλοφο, η τοπική Δόξα νίκησε την ενισχυμένη Θύελλα Περιστερώνας με σκορ 2-1. Το σκορ άνοιξε στο 34' με πλασέ ο Γιόφκας. Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56' η ομάδα της Περιστερώνας ισοφάρισε το σκορ σε 1-1. Δέκα λεπτά αργότερα (66') η Δόξα ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ, όταν ο Μάσκας με πολύ δυνατό σουτ από το κέντρο του γηπέδου έκανε το 2-1, πετυχαίνοντας το ομορφότερο γκολ του αγώνα. Στο 91' λίγο έλειψε να γίνει το 2-2 για την Περιστερώνα, όταν το σουτ του Πλατάκη από τα δεξιά βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Ψάρια. Τελικό αποτέλεσμα 2-1. Επόμενος φιλικός αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Θερμαϊκό Θεσσαλονίκης, αγώνας που θα διεξαχθεί το Σάββατο 12-8-17 και ώρα 18:30 μ.μ., στο γήπεδο του Πενταλόφου.

Η αρχική σύνθεση της Δόξας Πενταλόφου: Ψάριας, Σαρίκης, Σκέμπης Κ., Μάσκας, Βασιλειάδης, Σαραμουρλής, Σίμος, Τσιφούτης Αθ., Παροτσίδης, Πρωτόγερος, Γιόφκας.
Επίσης αγωνίστηκαν και οι: Τσουλχάϊ, Τζιώλης, Τάκης, Σαπάνης Μ., Γρούτκας, Πουμπουρίδης, Πεϊκίδης και Μενεξές.