Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2014

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ 0-1

Άλλη μια ήττα στο 87ο λεπτό της συνάντησης δέχθηκε η Δόξα Πενταλόφου, όπου έχασε αυτή τη φορά στην έδρα της από τον Κεραυνό Αγγελοχωρίου με τελικό σκορ 0-1.Η Δόξα αν και παρατάχθηκε με 4-5 βασικές απουσίες έδειξε πολύ καλό πρόσωπο έχοντας παράλληλα και τον έλεγχο του παιχνιδιού σχεδόν σε όλο το ματς.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα ήταν αυτή που απείλησε πρώτη, όταν στο 8' ο Σταμπουλής βρέθηκε τετ α τετ με τον Μαλαμή, αλλά το πλασέ του μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Αγγελοχωρίου.Στο 26' δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα, όταν μετά από σέντρα του Ταΐρη, ο Χατζηαγοράκης δεν μπόρεσε από το ένα μέτρο της εστίας να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα προσπάθησε με ελεύθερες μπαλιές απ' τον Φωτόπουλο να δημιουργήσει κάτι επικίνδυνο στην εστία του Αγγελοχωρίου, όμως οι τελικές προσπάθειες δεν έδωσαν το πολυπόθητο γκολ.Στο 56' σουτ του Σταμπουλή, πέρασε άουτ από την εστία του Μαλαμή.Στο 59' σουτ του Χατζηαγοράκη, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς του Αγγελοχωρίου, στην πορεία της μπάλας παρενέβει ο Σταμπουλής, ανατρέπεται από τον τερματοφύλακα του Αγγελοχωρίου αλλά ο διαιτητής κος Ζαχαριάδης έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι παρά τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.Στο 63' μετά από κάθετη πάσα του Μίλτου Σαπάνη στον Αραμπατζούδη, ο τελευταίος έπιασε δυνατό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.Στο 67' αδύναμο σουτ του Μίλτου Σαπάνη, η μπάλα πέρασε άουτ.Και όσο περνούσε ο χρόνος και όλα έδειχναν πως η Δόξα θα μπορούσε να πάρει έστω και τον βαθμό της ισοπαλίας, στο 87' ο Μπαϊράμης έκανε το 0-1 για τον Κεραυνό Αγγελοχωρίου στην πρώτη κυριολεκτικά οργανωμένη επίθεση τους.Τρίτη συνεχόμενη ήττα και πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη, πλέον η Δόξα καλείται να κοιτάξει κατάματα την Ομόνοια Σίνδου, ούτως ώστε να μπορέσει να πάρει κάτι θετικό καθώς μετά από πέντε άτυχα αποτελέσματα η νίκη θα δώσει βαθμολογική ανάσα στους παίκτες του Ηλία Σαπάνη.Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου.Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 25/11/2014 από την ΕΠΣΜ.

H σύνθεση της Δόξας Πενταλόφου: Φωτόπουλος, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Σαρίκης (56' Σαπάνης Ι.), Χατζηαποστόλου, Ταΐρης, Ιβανοφ, Πάτσο (68' Σαπάνης Μ.), Χατζηαγοράκης, Αραμπατζούδης, Σταμπουλής.

Η σύνθεση του Κεραυνου Αγγελοχωρίου:Μαλαμής, Ζέρβας (65΄ Μπαϊράμης), Δοκλοήμος, Κατσόγλου, Σαραγιώτης (67΄ Ζηβαρίδης), Κάρτας, Ρεσούλι, Αποστόλου, Γεροθανάσης, Μπλέντι, Κανακάρης.