Δευτέρα 5 Μαΐου 2014

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 0-0

Το αριθμητικό μειονέκτημα δεν έδωσε ένα πιο θετικό αποτέλεσμα στη Δόξα Πενταλόφου καθώς για άλλη μια φόρα παραχώρησε ισοπαλία 0-0 στα Γρεβενά, με αντίπαλο τον τοπικό Πυρσό Γρεβενών.Στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 5ο λέπτο αντίκρισε δυο κίτρινες κάρτες ο έμπειρος παίκτης της Δόξας Μίλτος Σαπάνης, με αποτέλεσμα να αφήσει τη Δόξα με έναν παίκτη λιγότερο και να δώσει μια νέα ώθηση στον Πυρσό Γρεβενών.Η μόνη καλή ευκαιρία που έγινε στο α' ημίχρονο ήταν στο 37' για τον Πυρσό όπου ο Γκέτσιος πλάσαρε λίγο αουτ από την εστία του Καστανίδη.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πυρσός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ με κορυφαία αυτή του Τζερεμέ στο 56'.Ανεπανάληπτη ευκαιρία έχασε η Δόξα στο 82' να κάνει το 0-1, όταν μετά από σέντρα του Σταμπουλή, ο Φλαρούντζος δεν μπόρεσε να πλασάρει σε κενή εστία μέσα από την μικρή περιοχή στέλνοντας τη μπάλα ελάχιστα αουτ.Νέα ευκαιρία έχασε και πάλι η Δόξα Πενταλόφου στο 84', όταν σε αντεπίθεση ο τερματοφύλακας του Πυρσού σταμάτησε τη μπάλα με το χέρι έξω από τη μεγάλη περιοχή, αποσοβώντας ένα σίγουρο γκολ.Το δοκάρι σημάδεψε ο Σικαλόπουλος του Πυρσού στο 87'.Η Δόξα ολοκλήρωσε τον αγώνα με εννέα παίκτες λόγω αποβολής του Ταΐρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 90'.Τελικό αποτέλεσμα 0-0.

Πυρσός Γρεβενών (Πέτρος Τσούκλης): Κοσμίδης Γρ., Μπόζιαρης, Αθανασιάδης, Κυριακίδης, Σκέντος, Χαραλαμπίδης, Τζερεμές, Ιωαννίδης (46’ Κοσμίδης Π.), Σικαλόπουλος, Δούμας, Γκέτσιος (70’ Κοτσαντίσογλου).
Δόξα Πενταλόφου (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης, Γραικός (88’ Σαραμουρλής), Γαβριηλίδης (64’ Φλαρούντζος), Δαλκίδης, Σαπάνης Ι., Ταΐρης, Σαπάνης Μ., Σταμπουλής, Ιβάνοφ, Νάσης (75’ Βακουφάρης), Τούσιας.