Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

Δόξα Πενταλόφου-Δόξα Κρανούλας 0-1

Την ευκαιρία να παραμείνει στην 8η θέση της βαθμολογίας έχασε η Δόξα Πενταλόφου η οποία έχασε από την Δόξα Κρανούλας με σκορ 0-1.Το παιχνίδι είχε λιγοστές φάσεις και για δύο ομάδες καθώς υπήρχε αρκετός αέρας.Δυστυχώς η Δόξα Πενταλόφου δεν μπόρεσε στο πρώτο ημίχρονο να δημιουργήσει κάποια αξιόλογη ευκαιρία για γκολ παρόλο που είχε και τον αέρα υπέρ της, πέραν από ένα δοκάρι που είχε ο Μίλτος Σαπάνης στο 30' από εκτέλεση φάουλ.Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0.Στο δεύτερο ημίχρονο βρίσκει τη Δόξα Πενταλόφου να έχει και δεύτερο δοκάρι, όταν και πάλι από φάουλ στο 62'  που εκτέλεσε ο Μίλτος Σαπάνης, ο Γιάννης Σαπάνης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Αρχοντάκη.Η φάση όμως δεν τελείωσε εκεί και μετά δοκάρι βρίσκει έναν παίκτη της Κρανούλας να διώχνει τη μπάλα ακριβώς πάνω από τη γραμμή της εστίας.Από εκεί και πέρα η Δόξα Κρανούλας ανέβασε την απόδοση της και στην μόνη ευκαιρία της κατάφερε να σκοράρει στο 74' με δυνατό σουτ του Τάτση και να κάνει έτσι το 0-1 για την Δόξα Κρανούλας το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.Άσχημο αυτό το αποτέλεσμα για την Δόξα Πενταλόφου, η οποία οδηγείτε στην 9η θέση της βαθμολογίας με 33 βαθμούς, τρεις βαθμούς δηλαδή πίσω από την 8η θέση σωτηρίας στην οποία βρίσκονται ο ΚαμπανιακόςΚαστοριά και ο Θεσπρωτός.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: Πλάνος, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Δαλκίδης (79’ Χαλαζιάς), Σαπάνης Μ., Σαπάνης Ι. (89’ Καραφυλίδης), Σταμπουλής, Ιβάνοφ, Βακουφάρης (66’ Φλαρούτζος), Νάσης, Ταΐρης
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: Αρχοντάκης, Γιαννούσης, Διαμάντης, Ασωνίτης, Νασούλης, Γκόλιας, Νάσιος (68’ Μαρμούτας), Τσουμάνης, Γκέκα (86’ Σκλιβανίτης), Νάνος, Τάτσης (90’ Μπάγιας)