Πέμπτη 17 Απριλίου 2014

KΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!!!!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ 0-0

Άδικο μπορεί να χαρακτηρισθεί το αποτέλεσμα για την Δόξα Πενταλόφου, καθώς έχασε αρκετές ευκαιρίες για γκολ ιδιαίτερα στο α' ημίχρονο, στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία.Η Δόξα μπήκε δυναμικότερα στο παιχνίδι από τον Οικονόμο, χάνοντας έτσι ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ, κάτι το οποίο δεν έγινε.Κλασσικότατη ευκαιρία για γκολ έχασε ο Μίλτος Σαπάνης στο 33' για να ανοίξει το σκορ, αλλά το σουτ του πέρασε λίγο αουτ από την εστία του Γούπου.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε λίγο στο παιχνίδι, με την καλύτερη ευκαιρία αυτή τη φορά να την χάνει ο Οικονόμος Τσαριτσάνης στο 62' με τον Χάμο, μετά από μία τραγική έξοδο του τερματοφύλακα της Δόξας Καστανίδη.Η Δόξα προσπαθούσε να απειλήσει με στημένες φάσεις αλλά ο τερματοφύλακας του Οικονόμου έκανε τις κατάλληλες επεμβάσεις όπου χρειαζόταν.Τελικό αποτέλεσμα 0-0.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Γραικός, Σαπάνης Ι., Ταιρής, Σαπάνης Μ., Σαραμουρλής (57΄ Τούσιας), Σταμπουλής (80΄ Φλαρούτζος), Νάσης, Δαλκίδης (64΄ Βακουφάρης).

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Κώστας Κατσάρας): Γούπος, Κουρδής, Καρακώστας, Κολιός, Κουμπούρας, Καλπίας, Τόλιος (64΄ Παναγιώτου), Σκλάβος, Γκουντρουμπής, (90΄ Ματούλας), Χάμος, Πρικάκης (46΄ λ.τ. Κουλτσιάκης).

Παρασκευή 11 Απριλίου 2014

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές του 2ου ομίλου

Η ΕΠΟ ανακοίνωσε την Πέμπτη (10/04) τους διαιτητές της 25ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου.
Ο Κος Κρητικός Δημήτριος θα είναι ο διαιτητής του αγώνα Δόξα Πενταλόφου-Οικονόμος Τσαριτσάνης.

Κρητικός, Τσιγγινές, Τασιόπουλος (Θεσσαλίας)
Πυρσός Γρεβενών-Κοζάνη Παπαγεωργίου, Γεωργαράς, Γαρδικιώτης (Άρτας)
Πρέβεζα-Κάστορας Στεφάνου, Ράπτη, Θανασιάς (Θεσπρωτίας, Ηπείρου)
Κεραυνός Θεσπρωτικού-Θεσπρωτός Καρατέρπος, Ξενακίδης, Παπαδόπουλος (Κοζάνης)
Οδυσσέας Κορδελιού-ΑΕΛ Σελεμίδης, Σίπκας, Δερμετζής, (Πέλλας)
Δόξα Κρανούλας-Εθνικός Φιλιππιάδας Αθανασίου, Σαρλής, Μπουντούρης (Άρτας)
Καστοριά-Καμπανιακός Μανούρας, Μανούρας Ν., Μανάσης (Τρικάλων)

Ήρθε στο Αλκαζάρ με φόρμα ΠΑΟΚ!

Μικρή ένταση προκλήθηκε στα επίσημα του Σταδίου Αλκαζάρ στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ανάμεσα
στην ΑΕΛ και τη Δόξα Πενταλόφου. Αιτία ένας φίλος της Δόξας Πενταλόφου που ήρθε να παρακολουθήσει τον αγώνα, φορώντας φόρμα του ΠΑΟΚ! Τελικά με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων και των αστυνομικών δυνάμεων ο φίλαθλος έβγαλε τη φόρμα και τα χειρότερα αποφεύχθησαν.