Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

Δόξα Πενταλόφου-Ολυμπιακός Κυμίνων 0-0

Ισόπαλοι 0-0 έμειναν Δόξα Πενταλόφου και Ολυμπιακός Κυμίνων, σ' ένα παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα μπήκε κάπως μουδιασμένα στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό να έχει τον έλεγχο από την αρχή του αγώνα, μην αφήνοντας την Δόξα να κάνει κάτι ουσιαστικό και να προσπαθεί κατά διαστήματα να απειλήσει την εστία του Φωτόπουλου με τους Παπαγαθονίκου,Τζίμα και Σοϊλεμεζίδη.Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο πρώτο μέρος με τον Ολυμπιακό Κυμίνων να έχει μια ελαφρά υπεροχή.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο μέρος τα δεδομένα του αγώνα άλλαξαν με την Δόξα Πενταλόφου να δημιουργεί επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Μουρμούρα.Μία Δόξα τελείως διαφορετική από το πρώτο μέρος που δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους Ιβάνοφ, Τζαφάϊ, Αραμπατζούδη και Μίλτο Σαπάνη και το μόνο που έλειπε ήταν το γκολ που θα έδινε τους τρεις βαθμούς της νίκης.Τελικό αποτέλεσμα 0-0.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 18/2/2015 και ώρα 15:30 μ.μ. στο Δημοτικό γήπεδο της Πυλαίας (ΠΛΑΣΤΙΚΟ).

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: (Ηλίας Σαπάνης) Φωτόπουλος, Σεΐζης (53' Βασιλείου), Γαβριηλίδης, Καραφυλλίδης, Χατζηαποστόλου, Ταΐρης, Ιβάνοφ, Σαραμουρλής, Χατζηαγοράκης (74' Σαπάνης Μ.), Αραμπατζούδης, Τζαφάϊ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ: (Στέφανος Δημητριάδης) Μουρμούρας, Κιομιρτζόγλου, Χονουζίδης, Σιούνης (65' Μεσιάρης), Τσακίρης, Αυγέρος, Σαλακίδης, Σαββαΐδης, Παπαγαθονίκου, Τζίμας (78' Καμπάνης), Σοϊλεμεζίδης (62' Παντελίδης).