Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2022

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΤΕΤΑΡΤΗ 14/12/2022, ΩΡΑ 15:00, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟ ΤΟΥ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΕΥΟΣΜΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 9ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΑΡΤΗ 14/12/2022 ΚΑΙ ΩΡΑ 15:00 μ.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ.

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ

Έξι φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα και η Αθλητικη Ένωση Ευόσμου, στο γήπεδο του Πενταλόφου αλλά και της Νεοχωρούδας. Η προϊστορία ευνοεί τη Δόξα στα παιχνίδια με την ΑΕ Ευόσμου, όταν είναι γηπεδούχος. Οι Πενταλοφίτες μετρούν 4 νίκες, η ΑΕ Ευόσμου 2, ενώ κανένα παιχνίδι δεν έχει λήξει ισόπαλο. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η Δόξα με 13-7.

Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2022

Το πρόγραμμα αγώνων της Τετάρτης 14/12/2022 στον Α' όμιλο της Α1' Κατηγορίας!!!

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14.12.2022
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ(9η αγωνιστική)

Ιωνικός Ιωνίας-Δόξα Πενταλόφου 0-0

Παλικαρίσιο βαθμό πήρε σήμερα (10/12/22) το απόγευμα στα Διαβατά η Δόξα Πενταλόφου καθώς απέσπασε "λευκή" ισοπαλία με 0-0 από την πολύ δυνατή ομάδα του Ιωνικού Ιωνίας. Ένα παιχνίδι όπου σχεδόν καθ' όλη την διάρκεια τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας την είχε ο Ιωνικός, ο οποίος στάθηκε άτυχος σε πολλές περιπτώσεις καθώς δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για κάποιο τέρμα αλλά η καλή αμυντική γραμμή της Δόξας όπως και ο τερματοφύλακας Καράμπελας κράτησαν το "0" μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης. Στο παιχνίδι τώρα και στο 8' αδύναμο σουτ από τον Ζαγναφέρη, ο Καράμπελας εύκολα μπλόκαρε τη μπάλα. Στο 14' δυνατό διαγώνιο σουτ και πάλι από τον Ζαγναφέρη άουτ. Στο 17' σουτ του Νόϊκου εκτός περιοχής άουτ. Στο 29' δυνατό σουτ του Γιαννακάκη έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 37' μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ιωνικό, όταν ο Νόϊκος με κοντινό πλασέ δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Καράμπελα καθώς απέκρουσε εντυπωσιακά. Στο 42' την οριζόντια δοκό σημάδεψε ο Ιωνικός μετά από κεφαλιά του Ζαγναφέρη. Δύο λεπτά αργότερα (44') μεγάλη χαμένη ευκαιρία από πλευράς Δόξας αυτή τη φορά, όταν ο Παπάζης βγήκε με αξιώσεις στην επίθεση από την αριστερή πλευρά αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0.

Στο ίδιο τέμπο και το δεύτερο ημίχρονο με τον Ιωνικό να πιέζει συνεχώς την Δόξα στο μισό γήπεδο για να πετύχει κάποιο γκολ και τους Πενταλοφίτες να απειλούν κυρίως με αντεπιθέσεις. Στο 48' δυνατό σουτ του Κακούρου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Δύο λεπτά αργότερα (50') νέο σουτ από τον έμπειρο Πολίτη, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ. Στο 65' δυνατό σουτ του Παπάζη εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ πάνω από δοκάρια του Τσοτουλίδη. Στο 72' σουτ του Κολέτσι μέσα από την περιοχή, ο Καράμπελας απέκρουσε σε κόρνερ. Στο 77' ωραίο δυνατό σουτ του Άλεξ Κοπάτσι, η μπάλα στα χέρια του Καράμπελα. Στο 90' μακρινό σουτ από τον Άλντι Κοπάτσι, ο Καράμπελας χωρίς δυσκολία μπλόκαρε τη μπάλα. Τελικό αποτέλεσμα 0-0. Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1' ΕΠΣΜ-Α' ομίλου με αντίπαλο την ΑΕ Ευόσμου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 14-12-2022 και ώρα 15:00 μ.μ., στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 0-0
ΔΟΚΑΡΙ: Ζαγναφέρης (42')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Τικόζογλου Κ. (Νικολαΐδης Κ. - Ζαχαρίας Α.)
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Θεοχαρίδης Δημήτριος
Ιωνικός Ιωνίας (Εμιλιάνο Χαλιλάι): Τσοτουλίδης, Κακούρος (67' Ελληνίδης), Μαργαρίτης, Κακοτρίχης, Πασπαλάς Ν. (λ.τρ. 30' Λιόντας), Τσακίρης, Κατσαμακίδης, Νόϊκός (54' Κεχαγιάς), Κολέτσι, Πολίτης (67' Κοπάτσι Άλεξ), Ζαγναφέρης (67' Κοπάτσι Άλντι).
Δόξα Πενταλόφου (Άκης Στεφανόπουλος): Καράμπελας, Σαρίκης, Μποχώνης, Τσιτλαχίδης, Ζουμπούλης (λ.τρ. 73' Αντωνίου), Γιαννακάκης, Ζαχαριάδης (λ.τρ. 80' Καμπέρι), Κωστάνογλου (80' Αναστασιάδης), Τσιφούτης, Φουρτζίου (λ.τρ. 25' Παπάζης), Παρούσης.

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (8η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.