Σάββατο 9 Οκτωβρίου 2021

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/10/2021, ΩΡΑ 11:00 Π.Μ., ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΟΝ ΘΕΡΜΑΪΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 3ΗΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ Α' ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΤΗΣ ΕΠΣΜ "ΣΤΑΥΡΟΣ ΡΕΠΑΝΑΣ". Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΥΡΙΟ ΚΥΡΙΑΚΗ 10-10-2021 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 π.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ. Η ΔΟΞΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΗΝ Β' ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΙΣΟΠΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΣΕΝΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΚΕΡΔΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 1 ΒΑΘΜΟ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΙ Η ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ (ΚΙ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ 1 ΒΑΘΜΟ) ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗΣ (ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΗΔΗ ΣΤΗΝ Β' ΦΑΣΗ), ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΤΕΡΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ. ΑΜΦΟΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ (ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ) ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ 1 ΒΑΘΜΟ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑΤΑ 2 ΥΠΕΡ-3 ΚΑΤΑ.

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Επτά φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα και ο Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης, στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η προϊστορία ευνοεί την Δόξα στα παιχνίδια με τον Θερμαϊκό Θεσσαλονίκης, όταν είναι γηπεδούχος. Οι Πενταλοφίτες μετράνε 3 νίκες, ο Θερμαϊκός 2, ενώ 2 παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η Δόξα με 17-13.

Τετάρτη 6 Οκτωβρίου 2021

Το πρόγραμμα αγώνων της Κυριακής 10 Οκτωβρίου για το Κύπελλο ΕΠΣΜ στον 4ο όμιλο!!!

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΚΥΡΙΑΚΗ 10.10.2021

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ (3η αγωνιστική)

Δόξα Πενταλόφου – Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης

Γήπεδο: Πενταλόφου – ώρα: 11.00

Νίκη Ευκαρπίας – Ακαδ. Ποδ. Νεάπολης

Γήπεδο: Ευκαρπίας – ώρα: 11.00

Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2021

ΚΥΠΕΛΛΟ: Νίκη Ευκαρπίας-Δόξα Πενταλόφου 2-2

Σοκ στο 93' για την Δόξα Πενταλόφου χθες (2-10-2021) το απόγευμα στο γήπεδο της Ευκαρπίας, καθώς ενώ προηγούνταν στο σκορ με 1-2, η τοπική ομάδα της Νίκης Ευκαρπίας κατάφερε κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή και ισοφάρισε το σκορ σε 2-2. Στο πρώτο ημίχρονο και στο 7ο λεπτό, ο Καμαριώτης έβγαλε σέντρα από τα αριστερά, ο Πάντος Ν. έπιασε δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα όμως βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Καράμπελα. Στο 11' σουτ του Καρυπίδη εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 27' η γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Γκόλτσιος έκανε γέμισμα προς στα καρέ της Δόξας, ο Καράμπελας δεν κατάφερε να μπλοκάρει τη μπάλα και στην επαναφορά ο έμπειρος Μάνθος Πλατάκης με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1-0 για την Νίκη Ευκαρπίας. Στο 35' σέντρα του Γιαννακάκη από τα αριστερά και σουτ του Τσιφούτη από το ύψος της περιοχής άουτ. Έξι λεπτά αργότερα (41') η Δόξα έφερε το ματς στα ίσια, όταν ο Αγγελής έβγαλε συρτή σέντρα από τα δεξιά και ο Πότσι με δυνατό σουτ έκανε το 1-1 για την Δόξα Πενταλόφου. Στο 44' εκτέλεση φάουλ του Πλατάκη, ο Καράμπελας μπλόκαρε εύκολα τη μπάλα. Σκορ ημιχρόνου 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52ο λεπτό του αγώνα οι Πενταλοφίτες έκαναν την ολική ανατροπή του σκορ καθώς κέρδισαν πέναλτι από ανατροπή του Πάντου Ν. πάνω στον Γιαννακάκη. Ο Παρούσης ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε κάνοντας έτσι το 1-2 για την Δόξα. Στο 57' εκτέλεση φάουλ του Πότσι άουτ. Στο 87' σουτ του Ιορδανίδη από τα αριστερά εκτός περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Καράμπελα. Στο 93' του αγώνα ήρθε η ισοφάριση από την ομάδα της Νίκης, όταν ο Ιορδανίδης έβγαλε ωραία σέντρα από τα αριστερά και ο Ρανδζής με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καράμπελα, γράφοντας έτσι το 2-2 στην εκπνοή του αγώνα. Στο 94' εκτέλεση φάουλ του Μποχώνη άουτ. Στο 96' δυνατό σουτ του Φουρτζίου εκτός περιοχής, ο Καράμπελας απέκρουσε σε κόρνερ. Τελικό αποτέλεσμα 2-2. Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι για την 3η και τελευταία αγωνιστική της Α' φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΜ με αντίπαλο τον Θερμαϊκό Θεσσαλονίκης, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 10-10-2021 και ώρα 11:00 π.μ., στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 2-2
ΣΚΟΡΕΡ: Πλατάκης (27'), Πότσι (41'), Παρούσης (52' πέν.), Ρανδζής (93')
ΔΟΚΑΡΙ: Πάντος Ν. (7')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Τονίδης Δ. (Ντάβελας Α. - Κουφός Α.)
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Σιουραντάνης Κωνσταντίνος
Νίκη Ευκαρπίας (Λάμπρος Ανδριόπουλος): Γιώτας, Ανδρεάκος (59' Καραμανλής), Γκόλτσιος, Τομπουλίδης, Σάββας, Ρανδζής, Πάντος Ν. (59' Λιόλιος), Αμοιρίδης (78' Φουρτζίου), Καμαριώτης (59' Ιορδανίδης), Μποχώνης, Πλατάκης (89' Γιουμίδης).
Δόξα Πενταλόφου (Άκης Στεφανόπουλος): Καράμπελας, Σεΐζης, Τζιώλης, Τσιτλαχίδης, Σαπάνης, Σαρίκης, Γιαννακάκης, Τσιφούτης, Καρυπίδης (λ.τρ. 33' Πότσι), Παρούσης (65' Σουχασβίλι), Αγγελής (71' Σκέμπης).