Κυριακή 30 Αυγούστου 2020

ΦΙΛΙΚΟ: Ακρίτες Συκεών-Δόξα Πενταλόφου 1-1

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν χθες (29/8) το απόγευμα στο πρώτο τους φιλικό παιχνίδι στο Παλαιό γήπεδο των Συκεών, οι τοπικοί Ακρίτες Συκεών με την Δόξα Πενταλόφου. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο, με τους Ακρίτες να είναι κυρίαρχοι στο πρώτο ενώ στην επανάληψη η Δόξα έδειξε ένα καλύτερο πρόσωπο. Τα γκολ του αγώνα σημειώθηκαν στο 32' για τους Ακρίτες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασαΐτη και για την Δόξα στο 78' με δυνατό σουτ από τα δεξιά του Σαρίκη έπειτα από ωραία μπαλιά του Τζιώλη. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καπρέτσος.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την Δόξα είναι την Τετάρτη 2-9-2020 με αντίπαλο τον Σμυρναϊκό Βαθυλάκκου. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί τελικά εκτός έδρας και όχι στο γήπεδο του Πενταλόφου όπως αρχικά είχε οριστεί. Τις επόμενες ημέρες θα ενημερωθείτε σχετικά με το γήπεδο που θα διεξαχθεί ο αγώνας όσο και για την ώρα έναρξης του.

ΑΚΡΙΤΕΣ ΣΥΚΕΩΝ (Γιώργος Κεφαλάς): Γουμάγιας, Σαπρανίδης, Γαμβρέλης, Κασαπίδης, Καμπούρης, Πεχλιβανίδης, Βασαΐτης, Τσουπράς, Βλασταράς, Χατζηαλεξιάδης, Ματακίδης.
Ακόμη έπαιξαν και οι: Θωμάς, Γεωργίου, Λαφτσίδης, Παπαζούδης, Γκέλης, Κούφας, Μαρίγκος, Γκάκιος, Κουφός.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Παύλος Μποΐκογλου): Καράμπελας, Γρούτκας, Βαλσαμής, Τσιτλαχίδης, Αραμπατζούδης, Αγγελής, Κιτσούκης, Χαντζαρίδης, Βαχανελίδης, Τζιώλης, Έλντι.
Ακόμη έπαιξαν και οι: Ξανθόπουλος, Σαρίκης, Σκέμπης, Μενεξές, Τσιφούτης, Λούντ, Μελάς.

Δευτέρα 24 Αυγούστου 2020

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: Ενίσχυση στην επιθετική γραμμή με Άγγελο Καραντουλαμά!!!

Τον έμπειρο επιθετικό Άγγελο Καραντουλαμά απέκτησε η Δόξα Πενταλόφου, ενισχύοντας έτσι την επιθετική γραμμή της ομάδας. Ο Άγγελος είναι 29 ετών και αγωνίζεται στην θέση της επίθεσης και προέρχεται από την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα Πλατέως. Προηγούμενοι σύλλογοι που έχει αγωνιστεί ήταν επίσης ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας Ημαθίας και ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας. Ευχόμαστε ολόψυχα στον Άγγελο καλή αγωνιστική σεζόν με υγεία και χωρίς τραυματισμούς!

Πέμπτη 20 Αυγούστου 2020

Όλοι οι προπονητές των ομάδων της Α1 ΕΠΣΜ για την σεζόν 2020-21!!!

Δείτε παρακάτω αναλυτικά όλους τους προπονητές των ομάδων της Α1 ΕΠΣΜ για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Αναγέννηση Επανομής: Γιάννης Μπαλασάς

Αναγέννηση Χαλκηδόνας: Δημήτρης Τσιουτάνης
ΑΟ Καρδίας: Μιχάλης Σαλέπης
Αετός Βασιλικών: Γιώργος Παπαδόπουλος
Αχιλλέας Τριανδρίας: Κώστας Θωμαΐδης
Δόξα Πενταλόφου: Παύλος Μποΐκογλου
Θύελλα Περιστερώνα: Φώτης Γουνιώτης
Ιάσων Αυγής: Γιώργος Τσουκαλίδης