Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020

ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ Μ.Α.Σ. ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

Το ΔΣ, ο προπονητής και όλοι οι ποδοσφαιριστές του Μ.Α.Σ. Δόξα Πενταλόφου εκφράζουν τα θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια του Βαρλαντσάνη Κ.Πέτρου, παλαίμαχου ποδοσφαιριστή αλλά και διοικητικού παράγοντα της ομάδας, για τον άδικο θάνατο του.

Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου-Δόξα Πενταλόφου 0-0

Άλλη μια μέτρια εμφάνιση πραγματοποίησε σήμερα (19/1) το πρωί στον Εύοσμο η πρωτοπόρος Δόξα Πενταλόφου καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική χωρίς τέρματα με αντίπαλο αυτή τη φορά τις Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου. Στο πρώτο ημίχρονο και στο 9ο λεπτό της συνάντησης, ο Αραμπατζούδης με μεγάλη μπαλιά βρήκε στα δεξιά τον Τσιτλαχίδη, αυτός με κεφαλιά-πάσα βρήκε τον Μάσκα μέσα στην μικρή περιοχή, ο οποίος έπιασε εκ νέου καρφωτή κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ από τα δοκάρια του Λέσι. Στο 18' δυνατό σουτ του Τζιώλη από τα αριστερά, ο Λέσι απέκρουσε τη μπάλα σε κόρνερ. Στο 26' δυνατό σουτ του Αγγελή από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Λέσι απέκρουσε ενστικτωδώς. Στο 37' εκτέλεση φάουλ για τις Ελπίδες με τον Τομπουλίδη, η μπάλα πέρασε άουτ. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 47' ο Μάσκας από δύσκολη και πλάγια θέση έπιασε ωραίο γυριστό σουτ, η μπάλα όμως κατέληξε στα χέρια του Λέσι. Στο 62' εκτέλεση φάουλ από τον Μυλωνά για τις Ελπίδες, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ από το δεξί δοκάρι του Ξανθόπουλου. Στο 68' του αγώνα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τσιτλαχίδης για την Δόξα. Τελικό αποτέλεσμα 0-0. Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο την ΑΕ Καλλιθέας Παναγία Φανερωμένη, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την άλλη Κυριακή 26-1-2020 και ώρα 11:15 π.μ., στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 0-0
ΑΠΟΒΟΛΗ: Τσιτλαχίδης (68')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Αγρίμης Χ. (Λεζάϊ Δ. - Οκονιάτσης Σ.)
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Χύτας Κωνσταντίνος
Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου (Δημήτρης Γαλανός): Λέσι, Κεραμιδόπουλος (35' Νίσα), Κουντουρής, Κυριακίδης, Ανδρεανίδης, Χήτας, Ανδρονίδης (81' Τατόνας), Μυλωνάς, Αλημπαρούτης (89' Φελεκίδης), Τομπουλίδης, Δημητρακόπουλος (81' Βαλαβάνης).
Δόξα Πενταλόφου (Παύλος Μποΐκογλου): Ξανθόπουλος, Σαρίκης, Τζιώλης, Σκέμπης (86' Γρούτκας), Αραμπατζούδης, Τσιφούτης (61' Βαλσαμής), Κιτσούκης, Τσιτλαχίδης, Μάσκας, Αγγελής, Πουμπουρίδης (52' Τάκης/ 79' Μελάς).

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (17η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟΝ ΕΥΟΣΜΟ!!!

ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 17ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 19/1/2020 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 π.μ., ΣΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ (ΜΑΡΟΚΟ). ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Η ΔΟΞΑ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΝΕΑΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-0. ΣΚΟΡΕΡ ΕΚΕΙΝΟΥ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΗΤΑΝ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΚΑΣ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΗΣ ΚΙΤΣΟΥΚΗΣ.

ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΩΣ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΡΥΜΕΝΗ ΤΟ 2015 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Η ΔΟΞΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ!