Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ!!!

ΤΕΤΑΡΤΗ 23/10/2019, ΩΡΑ 15:45, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΩΝ ΕΥΟΣΜΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 2ΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΘΕΣΜΟΥ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΑΡΤΗ 23-10-2019 ΚΑΙ ΩΡΑ 15:45 μ.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ Η ΔΟΞΑ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΜΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-0. ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΗΤΑΝ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΚΑΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΑΚΗΣ.

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

Μόνο μία φορά έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα και οι Κανονιέρηδες Ευόσμου, στο γήπεδο του Πενταλόφου. Ο αγώνας έγινε την περσινή αγωνιστική περίοδο 2018-19 και η Δόξα είχε πάρει τη νίκη απέναντι στους Κανονιέρηδες Ευόσμου με σκορ 2-0. Σκόρερ και των δύο τερμάτων της Δόξας σε εκείνον τον αγώνα ήταν ο Χρήστος Αραμπατζούδης.

Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019

Το πρόγραμμα αγώνων της Τετάρτης 23/10/2019 για την Β' φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΜ!!!

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Δόξα Πενταλόφου 0-0

"Λευκή" ισοπαλία είχαμε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο του Καλοχωρίου, εκεί όπου ο τοπικός Μέγας Αλέξανδρος και η Δόξα Πενταλόφου έμειναν στο στείρο 0-0. Στο πρώτο ημίχρονο και στο 11ο λεπτό δυνατό σουτ του Μάσκα εκτός περιοχής, ο Σαρηγιαννίδης μπλόκαρε τη μπάλα. Στο 13' μακρινό σουτ του Καρατζίδη, η μπάλα εύκολα στα χέρια του Ξανθόπουλου. Στο 20' σουτ του Αγγελή εκτός περιοχής, ο Σαρηγιαννίδης μπλόκαρε τη μπάλα. Στο 40' εκτέλεση φάουλ από τον Μάσκα για την Δόξα, η μπάλα στα χέρια του Σαρηγιαννίδη. Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 48' ωραία προσπάθεια και σουτ από πλάγια θέση του Τζιώλη άουτ. Δύο λεπτά αργότερα (50') επικίνδυνη κοντινή κεφαλιά του Γκιάτα μετά από σέντρα του Αποστολίδη, η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 56' σουτ του Τζιώλη εκτός περιοχής άουτ. Στο 61' κεφαλιά του Σταματάκη μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Καρατζίδης, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Ξανθόπουλου. Στο 73' τετ α τετ του Χύσα με τον Ξανθόπουλο, ο πρώτος έπιασε δυνατό πλασέ αλλά ο τερματοφύλακας της Δόξας με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε τη μπάλα. Στο 75' μεγάλη διπλή ευκαιρία έχασαν οι παίκτες του Καλοχωρίου, όταν ο Καρατζίδης εκτέλεσε κόρνερ για τον Μέγα Αλέξανδρο, η μπάλα βρέθηκε μέσα στην μικρή περιοχή και μέσα στη σύγχυση που δημιουργήθηκε στην άμυνα της Δόξας, η μπάλα στρώθηκε αρχικά στον Γκιάτα που έπιασε δυνατό σουτ, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά σουτ κοντινό του Αποστολίδη, ο Τσιφούτης έδιωξε ενστικτωδώς τη μπάλα πριν αυτή περάσει την τελική γραμμή. Η τελευταία και πιο μεγάλη ευκαιρία ανήκε στους Πενταλοφίτες στο 79', όταν ο Αγγελής έπιασε ωραίο δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα όμως χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σαρηγιαννίδη. Τελικό αποτέλεσμα 0-0.  Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα Πενταλόφου είναι για την Β' φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΜ με αντίπαλο τους Κανονιέρηδες Ευόσμου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 23-10-2019 και ώρα 15:45 μ.μ., στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 0-0
ΔΟΚΑΡΙΑ: Γκιάτας (75'), Αγγελής (79')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Τικόζογλου Κ. (Δεμερτζής Γ. - Αγγελόπουλος Κ.)
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Μελενικιώτης Πασχάλης
Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου (Βασίλης Σταυριανίδης): Σαρηγιαννίδης, Νατσίδης (51' Χαντζιάρας), Κοντογιώργης Π. (90' Παπαμιχαηλίδης), Σταματάκης, Κοντογιώργης Γ., Γιάννος, Γκιάτας, Χύσα, Καρατζίδης (87' Γρηγορίου), Τσούλε, Αποστολίδης (83' Καζαντζίδης).
Δόξα Πενταλόφου (Παύλος Μποΐκογλου): Ξανθόπουλος, Σαρίκης, Τζιώλης, Σκέμπης, Αραμπατζούδης, Κάνι (64' Τσιτλαχίδης), Κιτσούκης (90' Παπαδημητρίου), Τσιφούτης, Μάσκας (90' Ατέσης), Αγγελής, Νουρεντίνι (80' Τάκης).

Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (7η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.