ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α' ΕΠΣΜ 2019-20)

ΣΚΟΡΕΡ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣΜ, (1η φάση).
1 Γκολ: Μάσκας, Τάκης

Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2019

Δόξα Πενταλόφου-Δόξα Ρετζικίου 4-1

Μεγαλειώδη εμφάνιση πραγματοποίησε σήμερα (2/10) το απόγευμα η Δόξα Πενταλόφου καθώς συνέτριψε την συνονόματη της Δόξα Ρετζικίου με το εντυπωσιακό σκορ 4-1. Οι Πενταλοφίτες είχαν καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα τον έλεγχο του παιχνιδιού, πετυχαίνοντας έτσι μία εύκολη και ευρεία νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο και στο 11' ο Τζιώλης με ωραία προσπάθεια από τα αριστερά, βγήκε μόνος απέναντι στον Κορώνα αλλά το σουτ του πέρασε άουτ. Έξι λεπτά αργότερα (17') ο Τζιώλης βγήκε με αξιώσεις στην αντεπίθεση από την αριστερή πλευρά, πάσαρε συρτά στον Κιτσούκη, κι αυτός με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ για τους Πενταλοφίτες, 1-0. Στο 23' λάθος των αμυντικών του Ρετζικίου, η μπάλα ήρθε στα πόδια του Μάσκα που δεν δυσκολεύθηκε με πλασέ να κάνει το 2-0. Στο 32' κεφαλιά του Ιωαννίδη μέσα από την μικρή περιοχή άουτ. Στο 38' εκτέλεση κόρνερ του Κιτσούκη, ο Μάσκας έπιασε καρφωτή κεφαλιά άουτ. Σκορ ημιχρόνου 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ρετζικιώτες μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 56ο λεπτό κατάφεραν να μειώσουν το σκορ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουσταμπασίδη, 2-1. Στο 60' σέντρα από τα δεξιά του Τσιφούτη, ο Μάσκας έπιασε την κεφαλιά, με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Κορώνα. Στο 63' ο Αγγελής έβγαλε ωραία συρτή μπαλιά από τα δεξιά, ο επερχόμενος Κιτσούκης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με ωραίο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 για την Δόξα Πενταλόφου. Δέκα λεπτά αργότερα (73') ο νεοαποκτηθείς Ρέκαλης έβγαλε πολύ ωραία σέντρα από την δεξιά πλευρά, βρίσκοντας ολομόναχο τον Χάρη Κιτσούκη, ο οποίος με δυνατό σουτ εντός περιοχής έγραψε το 4-1 για την Δόξα Πενταλόφου, πετυχαίνοντας μάλιστα και χατ τρικ. Τελευταία καλή φάση για τους φιλοξενούμενους στο 88', όταν ο Ιωαννίδης έβγαλε σέντρα από τα αριστερά, ο Παπουρίδης έπιασε ωραίο γεμάτο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά ο Ξανθόπουλος απέκρουσε εντυπωσιακά. Τελικό αποτέλεσμα 4-1. Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Θερμαϊκό Θεσσαλονίκης, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 6-10-2019 και ώρα 11:30 π.μ., στο γήπεδο του Θερμαϊκού Θεσσαλονίκης στα Σφαγεία.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ 4-1
ΣΚΟΡΕΡ: Κιτσούκης (17', 63', 73'), Μάσκας (23'), Ουσταμπασίδης (56')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Παπαδόπουλος Γ. (Λαζαρίδης Μ. - Γιατσίδης Π.)
Δόξα Πενταλόφου (Παύλος Μποΐκογλου): Ξανθόπουλος, Τζιώλης, Ρέκαλης, Σκέμπης, Τσιτλαχίδης, Σαρίκης, Κιτσούκης (76' Παπαδημητρίου), Τσιφούτης, Μάσκας, Αγγελής (80' Τεγκελίδης), Τάκης (66' Ατέσης).
Δόξα Ρετζικίου (Ηλίας Ψωμάς): Κορώνας Χ., Σπυρίδης (30' Ουσταμπασίδης), Βούλτσιος, Παπουρίδης, Γεμενετζής, Μαραγκούλιας, Μήττας (74' Λαζαρίδης), Τάσι (46' Μαλαμής), Ιωαννίδης, Λύρατζης, Κεφαλάς (61' Μπαγκασαριάν).

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (4η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Τρίτη 1 Οκτωβρίου 2019

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΤΕΤΑΡΤΗ 2/10/2019, ΩΡΑ 16:45, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΕΜΒΟΛΙΜΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΩΝΥΜΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΑΡΤΗ 2-10-2019 ΚΑΙ ΩΡΑ 16:45 μ.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ.

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ

Τέσσερις φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα Πενταλόφου και η Δόξα Ρετζικίου, στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η προϊστορία είναι εντελώς μοιρασμένη ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι Πενταλοφίτες μετράνε 1 νίκη, η Δόξα Ρετζικίου επίσης 1, ενώ 2 παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η Δόξα Πενταλόφου με 10-5.