Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019

Δόξα Πενταλόφου-Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου 2-0

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, η Δόξα Πενταλόφου κατάφερε να επικρατήσει εύκολα των Ελπίδων ΑΕ Ευόσμου με σκορ 2-0. Οι Πενταλοφίτες για ακόμη έναν αγώνα επέβαλλαν από την αρχή του παιχνιδιού τον ρυθμό τους, δημιουργώντας αρκετές φάσεις μπροστά στα καρέ του Λέσι και πετυχαίνοντας παράλληλα δύο πολύ όμορφα σε εκτέλεση τέρματα. Άξιο αναφοράς είναι ότι η φιλοξενούμενη ομάδα του Ευόσμου δεν πραγματοποίησε καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα κάποια ουσιαστική τελική προσπάθεια μπροστά στην εστία του Ξανθόπουλου. Στο πρώτο ημίχρονο τώρα και στο 8ο λεπτό δυνατό σουτ του Τάκη εντός περιοχής, ο Λέσι απέκρουσε ενστικτωδώς. Στο 38' ο Κιτσούκης κέρδισε φάουλ για την Δόξα σε πολύ καλή θέση, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή. Ο έμπειρος Νίκος Μάσκας ανέλαβε την εκτέλεση και με απευθείας φάουλ άνοιξε το σκορ, κάνοντας έτσι το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα (43') ο Σαρίκης έβγαλε ωραία σέντρα από την δεξιά πλευρά, ο Μάσκας έπιασε καρφωτή κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Λέσι. Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 64' ο Κιτσούκης έπιασε πολύ δυνατό σουτ από τα δεξιά, ο Λέσι με υπερπροσπάθεια κατάφερε και απέκρουσε τη μπάλα σε κόρνερ. Τρία λεπτά αργότερα (67') ο Αραμπατζούδης εκτέλεσε φάουλ για την Δόξα από την δεξιά πλευρά, ο Μάσκας με κεφαλιά-πάσα βρήκε αμαρκάριστο τον Κιτσούκη κι αυτός με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λέσι, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Στο 70' σέντρα του Κιτσούκη από τα δεξιά, ο Μάσκας έπιασε μονοκόμματο σουτ πάνω στην κίνηση, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ. Στο 85' ωραία προσπάθεια και σουτ του Τζιώλη εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Λέσι. Τελευταία καλή φάση για τους γηπεδούχους στο 89', ο Αγγελής σούταρε από κοντά αλλά άουτ. Τελικό αποτέλεσμα 2-0. Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο την ΑΕ Καλλιθέας Παναγία Φανερωμένη, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί το ερχόμενο Σάββατο 28-9-2019 και ώρα 17:00 μ.μ., στο νέο γήπεδο των Συκεών (ΔΑΚ Συκεών).

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ 2-0
ΣΚΟΡΕΡ: Μάσκας (38'), Κιτσούκης (67')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Τικόζογλου Κ. (Αλμπάντης Δ. - Πουλαδάκης Π.)
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Μεταξάς Ιωάννης
Δόξα Πενταλόφου (Παύλος Μποΐκογλου): Ξανθόπουλος, Σαρίκης, Τζιώλης, Σκέμπης, Αραμπατζούδης, Κάνι (66' Ατέσης), Κιτσούκης (79' Παπαδημητρίου), Τσιφούτης, Μάσκας, Αγγελής, Τάκης (62' Τεγκελίδης).
Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου (Δημήτρης Γαλανός): Λέσι, Κεραμιδόπουλος, Κουντούρης (77' Φελεκίδης), Κυριακίδης, Ανδρεανίδης, Χήτας, Ανδρονίδης (46' Αλημπαρούσης), Τομπουλίδης (71' Βαλαβάνης), Τσιμπέρης, Μυλωνάς (46' Γαλάνης), Ζοσιμίδης.

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2019

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (2η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2019

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/9/2019, ΩΡΑ 11:00, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 22/9/2019 ΣΤΙΣ 11:00 π.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ. ΜΕ ΚΕΚΤΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΟΙ ΠΕΝΤΑΛΟΦΙΤΕΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ 2/2 ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΕΑΝΙΚΟΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ.

ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΩΣ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΛΠΙΔΩΝ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΡΥΜΕΝΗ ΤΟ 2015 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ Α' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Η ΔΟΞΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ!

Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2019

Πρόγραμμα αγώνων Σαββατοκύριακου 21-22/9/2019 στον Α' όμιλο της Α' Κατηγορίας!!!