Σάββατο 24 Αυγούστου 2019

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-Κεραυνός Κολχικού 1-1

Την ισοπαλία με σκορ 1-1 κατάφερε να αποσπάσει χθες (23/8) το απόγευμα η Δόξα Πενταλόφου μέσα στην έδρα της απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Κεραυνού Κολχικού. Ο Κεραυνός προηγήθηκε στο σκορ (0-1) μόλις στο 10' με δυνατό σουτ του Τσώτσου. Σκορ ημιχρόνου 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα προσπάθησε να πετύχει την ισοφάριση, κάτι το οποίο έκανε και πράξη όταν στο 70' ο Πιπέρης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πάφρα, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα 1-1. Το επόμενο φιλικό για την Δόξα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 28-8-2019 και ώρα 18:30 με αντίπαλο τον Μακεδονικό Ασκού, στο γήπεδο του Πενταλόφου.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (Παύλος Μποΐκογλου): Ξανθόπουλος, Παπαδημητρίου, Σαρίκης, Σκέμπης, Κάνι (70' Τάκης), Τζιώλης, Τσιφούτης, Αγγελής (70' Κύρου), Πιπέρης, Αραμπατζούδης (46' Σίμος), Πουμπουρίδης (70' Πρωτόγερος).

Πέμπτη 22 Αυγούστου 2019

ΦΙΛΙΚΟ: Δόξα Πενταλόφου-Α.Ε. Φιλύρου 0-1

Στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας η Δόξα Πενταλόφου για ακόμη μία φορά γνώρισε την ήττα χθες (21/8) μέσα στο γήπεδο της από την ομάδα της ΑΕ Φιλύρου με σκορ 0-1. Οι Πενταλοφίτες όπως και στο προηγούμενο φιλικό με την ομάδα του Ευόσμου είχαν ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο όπου και δέχθηκαν και το μοναδικό τέρμα ενώ στο δεύτερο η εικόνα ήταν τελείως διαφορετική, η Δόξα δημιούργησε επικίνδυνες καταστάσεις στα καρέ του Φιλύρου αλλά η αναποτελεσματικότητα των παικτών της στην τελική προσπάθεια δεν μπόρεσε να αλλάξει κάτι στο αποτέλεσμα της συνάντησης. Το γκολ του Φιλύρου επιτεύχθηκε στο 23ο λεπτό με κοντινή κεφαλιά του Χατζηζήση. Το επόμενο φιλικό για την Δόξα θα πραγματοποιηθεί αύριο Παρασκευή 23-8-2019 και ώρα 18:30 με αντίπαλο τον Κεραυνό Κολχικού, στο γήπεδο του Πενταλόφου.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ (Παύλος Μποΐκογλου): Ξανθόπουλος, Σκέμπης, Σαρίκης, Κάνι (60' Ατέσης), Τσιφούτης Α.τ.Ε., Τζιώλης, Παπαδημητρίου (60' Πρωτόγερος), Αγγελής, Μάσκας (60' Κύρου), Αραμπατζούδης (46' Νουρεντίνι), Πουμπουρίδης (Τσιφούτης Α.τ.Κ.).

Τρίτη 20 Αυγούστου 2019

Ο Ντανιέλ Κάνι στην Δόξα Πενταλόφου!!!

Τον έμπειρο αμυντικό Ντανιέλ Κάνι απέκτησε πριν από λίγη ώρα η Δόξα Πενταλόφου. Ο 31χρονος στόπερ αγωνιζόταν πέρσι με την φανέλα του Ελευθεριακού Κορδελιού, έχοντας μία γεμάτη χρονιά από συμμετοχές στο πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας ΕΠΣΜ ενώ έχει περάσει επίσης και από την Αστραπή Δενδροποτάμου. Ευχόμαστε στον ίδιο καλή αγωνιστική χρονιά με την φανέλα της Δόξας χωρίς τραυματισμούς!

Δευτέρα 19 Αυγούστου 2019

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: Οι πρώτες δύο μεταγραφικές κινήσεις!!!

Τις πρώτες της μεταγραφικές κινήσεις ανακοίνωσε σήμερα η Δόξα Πενταλόφου και πιο συγκεκριμένα αποκτήθηκαν ο τερματοφύλακας Γιώργος Ξανθόπουλος και ο νεαρός μέσος Βάϊος Παπαδημητρίου. Ο πρώτος αποκτήθηκε από την Αστραπή Δενδροποτάμου με την οποία πέρσι είχε φουλ σεζόν από συμμετοχές ενώ ο δεύτερος έρχεται από την ΕΠΣ Λάρισας και πιο συγκεκριμένα από την ομάδα του Αστέρα Μελλισοχωρίου. Ευχόμαστε και στους δύο ποδοσφαιριστές να έχουν μία καλή αγωνιστική χρονιά χωρίς τραυματισμούς!