Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2018

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

Δόξα Πενταλόφου-Αστέρας Αμπελοκήπων 1-1

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν σήμερα (4/11) το πρωί στο γήπεδο του Γαλλικού, η Δόξα Πενταλόφου και ο Αστέρας Αμπελοκήπων με σκορ 1-1. Ένα παιχνίδι στο οποίο η ομάδα του Αστέρα είχε 3(!) δοκάρια και άλλες 3-4 κλασσικές ευκαιρίες για να κλέψει τους 3 βαθμούς της νίκης αλλά απ' ότι φάνηκε δεν είχε την τύχη με το μέρος της. Από την άλλη πλευρά η Δόξα δεν βρέθηκε καθόλου σε καλή μέρα και έτσι ο βαθμός της ισοπαλίας αποδείχθηκε στην κυριολεξία "χρυσός". Στα του αγώνα τώρα, το παιχνίδι ξεκίνησε με 35 λεπτά καθυστέρηση (11:35 π.μ.) με υπαιτιότητα της φιλοξενούμενης ομάδας. Στο 2ο λεπτό του αγώνα σουτ του Άλντι Κοπάτσι άουτ. Στο 5' και μετά από σύγχυση στην άμυνα της Δόξας, ο έμπειρος Αναστασιάδης από το ύψος του πέναλτι με σουτ άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα, 0-1. Δύο λεπτά αργότερα (7') τετ α τετ και σουτ του Χατζησάββα, η μπάλα πέρασε άουτ από το δεξί δοκάρι του Ψάρια. Στο 14' δυνατό σουτ του Παφίλη, ο Ψάριας απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ. Στο 22' σουτ του Άλεξ Κοπάτσι, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. Στο 43' μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα να κάνει το 0-2, όταν ο Χατζηαγοράκης έπιασε δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά η μπάλα στρώνεται στον Νικολαΐδη ο οποίος αφύλακτος έπιασε δυνατό σουτ, με τον Ψάρια να κάνει την απόκρουση του αγώνα. Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο, όταν στο 49' ο Νικολαΐδης σούταρε μέσα από την μικρή περιοχή, η μπάλα βρήκε πάνω σε αμυντικό της Δόξας, άλλαξε πορεία περνώντας πάνω από τον Ψάρια και τελικά να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 51' σουτ του Κεφαλίδη, ο Ψάριας μπλόκαρε τη μπάλα. Στο 59' ο Άλντι Κοπάτσι πέρασε ωραία κάθετη πάσα στον αδερφό του Άλεξ και εκείνος από τα δεξιά έπιασε ένα απίστευτο σουτ το οποίο αιφνιδίασε τον Χατζημιμήκο, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο 67' σουτ του Κουτούση από τα αριστερά, ο Χατζημιμήκος απέκρουσε ενστικτωδώς. Στο 71' σουτ του Χατζηαγοράκη άουτ. Στο 74' σουτ του Πουμπουρίδη από πάρα πολύ καλή θέση, ο Χατζημιμήκος αποσόβησε τον κίνδυνο από ένα σίγουρο τέρμα. Στο 82' δυνατό σουτ του Άλεξ Κοπάτσι, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού (91'), ο Αστέρας είχε και τρίτο δοκάρι (κάθετο) από σουτ του Χατζηαγοράκη. Μετά την λήξη του αγώνα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία ο Γκιάτας. Τελικό αποτέλεσμα 1-1. Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι με αντίπαλο τους Κανονιέρηδες Ευόσμου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο πλαστικό γήπεδο του Ευόσμου (Μαρόκο). Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 6-11-2018 από την ΕΠΣΜ.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1-1
ΣΚΟΡΕΡ: Αναστασιάδης (5'), Κοπάτσι Άλεξ (59')
ΔΟΚΑΡΙΑ: Χατζηαγοράκης (43', 91'), Νικολαΐδης (49')
ΑΠΟΒΟΛΗ: Γκιάτας (93')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Κατσικογιάννης (Νατσιόπουλος - Παλάσκας)
Δόξα Πενταλόφου (Αλέκος Θεοδωρίδης): Ψάριας, Σαρίκης, Δαλκίδης, Σκέμπης, Αραμπατζούδης (46' Πουμπουρίδης), Αγγελής, Κοπάτσι Άλεξ, Τσιφούτης, Μανίκος (89' Πασχαλίδης Χ.), Κοπάτσι Άλντι, Κουτούσης (79' Παροτσίδης).
Αστέρας Αμπελοκήπων (Χρήστος Αγαπητός): Χατζημιμήκος, Λαζαρίδης Δ. (65' Καραντασιάδης), Τσαλταμπάσης (85' Τεμέλκος), Γκιάτας, Δενεσίδης, Χατζησάββας, Χατζηαγοράκης Π., Κεφαλίδης, Παφίλης (88' Καρυπίδης), Αναστασιάδης Α., Νικολαΐδης.

Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (7η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

16.  ΓΣ Ηλιούπολης                               2      9-18

-Η Αστραπή Δενδροποτάμου έχει -3 βαθμούς από ποινές.