Σάββατο 26 Μαΐου 2018

ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ: Ιωνικός Διαβατών - Θύελλα Περιστερώνα 1-2

Την επιστροφή της στην Α1 πανηγυρίζει εδώ και λίγες ώρες η Θύελλα Περιστερώνα μετά την νίκη-ανατροπή με 2-1 επί του Ιωνικού Διαβατών, αγώνας που διεξήχθη στο Καυτανζόγλειο Στάδιο. Στο πρώτο ημίχρονο και μόλις στο 10' ο Ιωνικός πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Γαϊτανίδη. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη στο δεύτερο ημίχρονο με αποτέλεσμα η Θύελλα να κάνει την ολική ανατροπή στο σκορ σε 1-2 με γκολ του Δημήτρη Φοινικόπουλου (60') και Πάρη Σαΐντ (76'), δίνοντας μια τεράστια άνοδο σε ένα μικρό χωριό όπως είναι ο Περιστερώνας. Να αναφέρουμε ότι αυτή θα είναι η τέταρτη συμμετοχή της Θύελλας Περιστερώνα στην Α1 μετά και τις αγωνιστικές περιόδους 2003-04, 2004-05 και 2015-16.

ΑΡΧΙΚΕΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ:
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ (Μπέλας): Χατζηλάρι, Βωβός, Ρενάλντο, Σουμελάς, Παυλίδης, Δέντσας, Γκαμπέσης, Σαλακίδης, Χαιρόπουλος, Πλατάκης, Φοινικόπουλος.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΒΑΤΩΝ (Σαββόγλου): Πλάνος, Πασπαλάς Χ., Γαϊτανίδης, Πασπαλάς Ν., Κωνσταντινίδης, Χατζηαντωνίου, Κεχαγιάς, Κουσιώρας, Μανελίδης, Ελληνίδης, Ασλανίδης.
Διαιτησία: Ζαχαριάδης (Νικολαϊδης – Πάτρας)

Σάββατο 19 Μαΐου 2018

Αποτελέσματα και βαθμολογία των αγώνων play off του Α’ ομίλου της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ (3η Αγωνιστική)