Παρασκευή 20 Απριλίου 2018

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/4/2018, ΩΡΑ 17:00, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΟ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 22-4-2018 ΚΑΙ ΩΡΑ 17:00 μ.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ. ΟΙ ΔΥΟ ΔΟΞΕΣ ΘΑ ΚΟΝΤΡΑΡΙΣΤΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΔΙΧΩΣ ΑΥΡΙΟ ΚΑΘΩΣ ΟΠΟΙΑ ΒΓΕΙ ΤΕΛΙΚΩΣ ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΘΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΚΑΤΑ 99% ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΤΑ PLAY OUT. ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΚΡΙΘΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ Α' ΟΜΙΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΜΑΤΣ ΦΩΤΙΑ! ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΩΔΕΚΑΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 0-2. ΚΑΙ ΤΑ 2 ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΕΤΥΧΕΙ Ο ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΝΙΚΟΣ ΜΑΣΚΑΣ. Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΜΗΛΚΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΩΣ ΞΕΤΙΜΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ ΣΚΕΜΠΗΣ ΕΝΩ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΠΟΥΣΙΑ ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΩΡΗΜΕΝΟΣ ΓΙ' ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ο ΣΤΡΑΪΚΕΡ ΤΗΣ ΑΛΕΞΗΣ ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΗΣ.

Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΒΡΟΝΤΕΡΟ ΠΑΡΩΝ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΙΣΙΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΟΥΤΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΤΗΣ!

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΔΟΞΑ ΡΕΤΖΙΚΙΟΥ

Δύο φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα Πενταλόφου και η Δόξα Ρετζικίου, στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η προϊστορία ευνοεί τη Δόξα Πενταλόφου στα παιχνίδια με την Δόξα Ρετζικίου, όταν είναι γηπεδουχος. Οι Πενταλοφίτες μετράνε 1 νίκη, η Δόξα Ρετζικίου καμία, ενώ 1 παιχνίδι έχει λήξει ισόπαλο. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η Δόξα Πενταλόφου με 7-1.

Αναλυτικά η προϊστορία των αγώνων Δόξας Πενταλόφου-Δόξας Ρετζικίου:
Περίοδος 1993-94, Β' Κατηγορία: Δόξα Πενταλόφου-Δόξα Ρετζικίου 1-1
Περίοδος 1998-99, Β' Κατηγορία: Δόξα Πενταλόφου-Δόξα Ρετζικίου 6-0

ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΑΡΧΕΙΟ ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ Σ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Τρίτη 17 Απριλίου 2018

Το πρόγραμμα αγώνων της Κυριακής 22/4/2018 στον Α' όμιλο της Α' Κατηγορίας!!!

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 22.04.2018
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(25η αγωνιστική)

Γήπεδο:Χαλκηδόνας – ώρα:17.00
Παρατηρητής:Λημνιός Νικόλαος – Γιατρός:Λαζαρίδης Θεόδ.

Δευτέρα 16 Απριλίου 2018

Δόξα Πενταλόφου-Αναγέννηση Χαλκηδόνας 0-0

Τον βαθμό της ισοπαλίας μετά από πάρα πολύ καιρό (2 μήνες σχεδόν) πήρε χθες (15/4) η Δόξα Πενταλόφου καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με το "λευκό" 0-0 απέναντι στην σκληροτράχηλη Αναγέννηση Χαλκηδόνας. Πριν την έναρξη του παιχνιδιού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του άτυχου σμηναγού Γιώργου Μπαλταδώρου που έχασε πρόσφατα την ζωή του. Στο παιχνίδι τώρα και στο 3ο λεπτό ο Πρωτόγερος έβγαλε κάθετη πάσα στον Παροτσίδη με τον δεύτερο να μην καταφέρνει από πολύ καλή θέση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα καθώς το σουτ του το μπλόκαρε ο Καρσίκης. Απάντηση της Χαλκηδόνας δέκα λεπτά αργότερα με τον Τσαλώνη να πιάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά πέρασε άουτ. Στο 16' ο Μερακλής θύμισε λίγο Λάκη Σημαιοφορίδη καθώς εκτέλεσε δυνατό πλάγιο άουτ, με την μπάλα να περνάει από όλα τα σώματα των παικτών και παράλληλα από την εστία του Ψάρια, περνώντας άουτ. Στο 19' ο Παροτσίδης απείλησε και πάλι με δυνατό σουτ τον Καρσίκη, με τον τερματοφύλακα της Αναγέννησης να μπλοκάρει εύκολα τη μπάλα. Στο 30' ωραίος συνδυασμός των παικτών της Αναγέννησης με τελικό αποδέκτη τον Τανταλίδη, ο οποίος έπιασε ευθύβολο σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Ψάρια. Στο 43' ο Γιάννης Σαπάνης προσπάθησε με κεφαλιά να νικήσει τον Ψάρια αλλά ο τερματοφύλακας της Δόξας μπλόκαρε σταθερά την μπάλα. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου λίγο έλειψε να γίνει το 1-0 όταν ο Πρωτόγερος βγήκε με αξιώσεις στην επίθεση από την δεξιά πλευρά όμως του σουτ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι. Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και στο 47' ο Πρωτόγερος έβγαλε συρτή σέντρα από τα δεξιά, με τον Σίμο να πιάνει κατευθείαν το σουτ αλλά να περνά άουτ. Στο 58' ο έμπειρος Τσαλώνης έπιασε δυνατό σουτ από τα αριστερά, ο Ψάριας για άλλη μια φορά μπλόκαρε σταθερά την μπάλα. Δέκα λεπτά αργότερα (68') ο Τσαλώνης εκτέλεσε φάουλ για την Χαλκηδόνα, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι καθώς χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Ψάρια, ο οποίος εν συνεχεία μπλόκαρε τη μπάλα. Στο 88' ο Καρέντζος βγήκε επικίνδυνα στην επίθεση από την αριστερή πτέρυγα, έκανε το σουτ αλλά πέρασε άουτ. Τελευταία καλή φάση για τους φιλοξενούμενος στο 92' όταν ο Γάκης, μετά από κόρνερ, προσπάθησε με ένα σουτ-"κεραυνό" να πετύχει ένα εντυπωσιακό γκολ, όμως η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Ψάρια. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο την Δόξα Ρετζικίου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 17/4/2018 από την ΕΠΣΜ.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 0-0
ΔΟΚΑΡΙ: Τσαλώνης (68')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Μπάτζιος (Μπουρής - Δεμερτζής)
Δόξα Πενταλόφου (Βασίλης Σμήλκος): Ψάριας, Σαρίκης, Τσιτλαχίδης, Σαραμουρλής, Σκέμπης Ν., Τσιφούτης, Πρωτόγερος (75' Πουμπουρίδης), Σίμος (81' Μενεξές), Μάσκας, Παροτσίδης, Γιόφκας.
Αναγέννηση Χαλκηδόνας (Δημήτρης Αδαμίδης): Καρσίκης, Παπαδημητρίου (62' Μανίκος), Μερακλής, Αγγελίδης, Σαπάνης, Ταρταμπούκας (82' Κούσας), Τανταλίδης, Γάκης, Καρέντζος, Τσαλώνης, Γαβανάς.

Κυριακή 15 Απριλίου 2018

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (24η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.