Παρασκευή 16 Μαρτίου 2018

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/3/2018, ΩΡΑ 16:00, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 22ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 18/3/2018 ΣΤΙΣ 16:00 μ.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ. Η ΔΟΞΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΗΤΤΕΣ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΡΕΙΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΛΕΞΕΙ ΣΕ ΜΠΕΛΑΔΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ PLAY OUT. ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΑΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Η ΔΟΞΑ ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΜΕ ΣΚΟΡ 1-0

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ

Δεκατρείς φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα και ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου, στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η προϊστορία είναι εντελώς ισορροπημένη, με τις δύο ομάδες να έχουν πολύ μικρές διαφορές στα μεταξύ τους παιχνίδια. Οι Πενταλοφίτες μετρούν 4 νίκες, ο Μέγας Αλέξανδρος επίσης 4, ενώ 5 παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η Δόξα με 17-15.

Τρίτη 13 Μαρτίου 2018

Πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου 17 & 18 Μαρτίου στον Α' όμιλο της Α' Κατηγορίας!!!

ΣΑΒΒΑΤΟ 17.03.2018
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(22η αγωνιστική)

Γήπεδο:Χαλκηδόνας – ώρα:16.00
Παρατηρητής:Μπούρος Γεώργιος – Γιατρός:Παπανικολοπούλου Σ.

Φοίνικας Πολίχνης-Δόξα Πενταλόφου 2-0

Την ήττα γνώρισε χθες (10/3) το μεσημέρι στο γήπεδο της Πολίχνης η Δόξα Πενταλόφου καθώς ο τοπικός Φοίνικας επικράτησε σχετικά εύκολα με σκορ 2-0. Οι γηπεδούχοι από τα πρώτα λεπτά έδειξαν τις αρετές και το ταλέντο που διαθέτουν σαν ομάδα και νίκησαν χωρίς να ιδρώσουν ιδιαίτερα. Στο πρώτο ημίχρονο και στο 13' ο Μανώλης Λαφτσίδης βγήκε με αξιώσεις στην επίθεση από τα δεξιά και από πλάγια θέση προσπάθησε με ψηλοκρεμαστό σουτ να ανοίξει το σκορ αλλά τελευταία στιγμή ο Τσιφούτης έδιωξε την μπάλα πάνω απ' τη γραμμή. Στο 20' ο Γιόφκας έβγαλε ωραία σέντρα από τα δεξιά με τον Μάσκα να πιάνει την κεφαλιά αλλά να καταλήγει άουτ. Το γκολ για τους Πολιχνιώτες ήρθε δύο λεπτά αργότερα (22') όταν ο Ξανθόπουλος έκανε άνω-κάτω την άμυνα της Δόξας και με ωραίο συρτό σουτ άνοιξε το σκορ για τον Φοίνικα, 1-0. Το δεύτερο τέρμα για τον Φοίνικα δεν άργησε να επιτευχθεί καθώς στο 34' ο Βαχανελίδης εκτέλεσε κόρνερ, ο επερχόμενος Μαυροκεφαλίδης έπιασε ανενόχλητος καρφωτή κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ψάρια για το 2-0. Σκορ ημιχρόνου 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, με την Δόξα να προσπαθεί να μειώσει το σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι αλλά κάτι τέτοιο δεν κατέστη εφικτό. Στο 55' ο Νίκος Σκέμπης εκτέλεσε απευθείας φάουλ για την Δόξα, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Κετσερίδη. Στο 72' σουτ του Μανώλη Λαφτίδη έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Ψάρια. Στο 84' ο έμπειρος Νίκος Σκέμπης με ωραία ενέργεια και σουτ προσπάθησε να πετύχει ένα τέρμα για την Δόξα, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κετσερίδη. Στο 88' ο Μαντάς έπιασε πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής, ο Ψάριας όμως απέκρουσε ενστικτωδώς σε κόρνερ. Τελικό αποτέλεσμα 2-0. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 13/3/2018 από την ΕΠΣΜ.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 2-0
ΣΚΟΡΕΡ: Ξανθόπουλος (22'), Μαυροκεφαλίδης (34')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Μπουτσίκος Α. (Μεταξιώτης Π. - Φακανάς Ι.)
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Καφαδάρης Κωνσταντίνος
Φοίνικας Πολίχνης (Αλέξανδρος Κατηκαρίδης): Κετσερίδης Δ., Εγγλέζος Κ., Ατματζίδης Α. (80' Κρόκος Π.), Δαμιανίδης Χ., Μαυροκεφαλίδης Χ., Παπαδόπουλος Γ., Λαφτσίδης Μ. (86' Τριανταφιλλίδης Θ.), Μπεκιάρης Π. (60' Μαντάς Δ.), Ξανθόπουλος Χ., Βαχανελίδης Ι., Καμενίδης Σ. (69' Παπουνίδης Δ.).
Δόξα Πενταλόφου (Βασίλης Σμήλκος): Ψάριας Κ., Σκέμπης Κ. (46' Χωλετσίδης Χ.), Τσιτλαχίδης Ι., Τσιφούτης Α., Σαραμουρλής Σ., Σαρίκης Β., Γιόφκας Τ., Σκέμπης Ν., Μάσκας Ν. (81' Σίμος Δ.), Πουμπουρίδης Γ. (69' Πρωτόγερος Π.), Παροτσίδης Ν.

Σάββατο 10 Μαρτίου 2018

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (21η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.