Παρατηρητής: Μολιχιτούδης Σταύρος – Γιατρός:Ζαίρης Μιχαήλ

Παρατηρητής: Κουρκουνάσιος Πέτρος – Γιατρός:Χαρατσίδης Χρήστος

Παρατηρητής: Τόλης Δημήτριος – Γιατρός:Ουρσώφ Γεώργιος

Γήπεδο: Αγίου Παύλου – ώρα: 11.00
Παρατηρητής: Χατζηγεωργίου Γεώργιος – Γιατρός:Κόγιας Αθανάσιος

Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου-Δόξα Πενταλόφου 1-0

Δεν τα κατάφερε η Δόξα Πενταλόφου να αποδράσει έστω με την ισοπαλία από τον Άγιο Αθανάσιο, καθώς 15 λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι δέχθηκε το νικητήριο γκολ του ΑΟΚ που τον στέλνει στην κορυφή του Α' ομίλου. Πριν αρχίσουμε τα σχόλια για το παιχνίδι, να αναφέρουμε ότι πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο τερματοφύλακας της Δόξας, Κώστας Ψάριας ο οποίος κατάφερε με τις εξαιρετικές του αποκρούσεις να κρατήσει το «μηδέν» στην εστία του για τουλάχιστον 70 λεπτά. Στο παιχνίδι μας τώρα στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα ήταν αυτή που απείλησε πρώτη την εστία του Χατζηπαναγή, όταν στο 2ο λεπτό ο Πουμπουρίδης έβγαλε σέντρα από τα δεξιά στον Τσιφούτη, αυτός έπιασε δυνατό σουτ από καλή θέση αλλά ο τερματοφύλακας του ΑΟΚ απέκρουσε εντυπωσιακά. Από κει και πέρα οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στο παιχνίδι, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες με τους Μπαρντούσι, Χατζημιχαήλ και Τάχατο όμως ο Ψάριας όπως είπαμε και πριν κατάφερε να τις αποκρούσει όλες εντυπωσιακά. Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Με τον ίδιο ρυθμό ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο με τον ΑΟΚ να δημιουργεί ανά 2 λεπτά επικίνδυνες καταστάσεις στα καρέ του Ψάρια, ο οποίος έδειχνε με την σημερινή του εμφάνιση ότι όσες φάσεις και να έκανε ο Άγιος Αθανάσιος, αυτός θα τις απέκρουε. Φτάνουμε στο 72ο λεπτό όταν ο αρχηγός του ΑΟΚ Χατζημιχαήλ έπιασε αρκετά δυνατό σουτ έκτος μεγάλης περιοχής, ο Ψάριας απέκρουσε δύσκολα και στην επαναφορά της μπάλας ένας παλιός γνώριμος της Δόξας, ο Γκεντιάν Τζαφάϊ με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0. Έπειτα η Δόξα ανέβασε στροφές, έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει με τον Σαρίκη στο 78' και τον Τσιφούτη στο 83', όμως το 1-0 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Φοίνικα Πολίχνης, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Πενταλόφου. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 7/11/2017 από την ΕΠΣΜ.

Το φύλλο αγώνος:
ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 1-0
ΣΚΟΡΕΡ: Τζαφάϊ (72')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Μπάτζιος (Μερκενίδης Κ. - Χαραμπούρας)
ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου: Χατζηπαναγής, Μαντζανάς (46' Ζήσης), Νικολαΐδης Ε., Τάφα, Φιγκούρι, Νικολαΐδης Μ., Μπαρντούσι (88' Παρούσης), Χατζημιχαήλ, Τάχατος (65' Μιμηκόπουλος Γ.), Τζαφάϊ, Μιμηκόπουλος Θ. (74' Τεμέλκος).
Δόξα Πενταλόφου: Ψάριας, Σαρίκης (88' Μενεξές), Τσαμασλίδης, Σκέμπης Κ., Σκέμπης Ν., Τσιτλαχίδης, Παροτσίδης (46' Σίμος), Σαραμουρλής, Τσιφούτης, Πουμπουρίδης, Γιόφκας (70' Πρωτόγερος).

Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου (7η Αγωνιστική)

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΜ-Α’ oμίλου όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΑΘΑΝΑΣΙΟ!!!

ΤΟΝ ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 5/11/2017 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:30 π.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ. Η ΔΟΞΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΧΑΛΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΓΕΦΥΡΑ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΕΝΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΑΘΩΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΧΕΤΙΚΟΥ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΙΝΑΚΑ. Ο ΑΟΚ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΘΩΣ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΗΣ ΕΠΣΜ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΚΗ ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΙΝΔΟΥ ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 3-1. ΕΤΣΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΥΛΟΘΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΘΑ ΑΠΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΙ ΤΙΜΩΡΗΜΕΝΟΙ ΜΑΣΚΑΣ, ΔΑΛΚΙΔΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΤΖΙΩΛΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΓΕΦΥΡΑΣ ΕΝΩ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΤΙΣΗ ΠΟΙΝΗΣ ΜΙΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΗΜΕΡΑΣ Ο ΠΟΥΜΠΟΥΡΙΔΗΣ.

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

Δεκατέσσερις φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα και ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, στο γήπεδο του Αγίου Αθανασίου. Η προϊστορία δεν ευνοεί τη Δόξα στα παιχνίδια με τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, όταν είναι φιλοξενούμενη. Οι Πενταλοφίτες μετρούν 1 νίκη, ο Άγιος Αθανάσιος 9, ενώ 4 παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου με 27-8.