Παρατηρητής: Σαλεπάκης Ζαφείρης – Α’Βοήθ.: Ιντζίδης Ιπποκράτης
Παρατηρητής: Χατζηγεωργίου Αλέξανδρος – Α’Βοήθ.: Ριζνιοτόπουλος Εμμανουήλ
Γήπεδο: Δημ.Πυλαίας (πλαστικό) – ώρα: 15.30
Παρατηρητής: Ιγνατιάδης Θεοχάρης – Α’Βοήθ.: Ζησόπουλος Κωνσταντίνος
Γήπεδο: Σίνδου – ώρα: 15.30
Παρατηρητής: Σταμάτης Αθανάσιος – Α’Βοήθ.: Κελεσίδης Βίκτωρ

Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2015

Δόξα Πενταλόφου-Ολυμπιακός Κυμίνων 0-0

Ισόπαλοι 0-0 έμειναν Δόξα Πενταλόφου και Ολυμπιακός Κυμίνων, σ' ένα παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο.Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα μπήκε κάπως μουδιασμένα στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό να έχει τον έλεγχο από την αρχή του αγώνα, μην αφήνοντας την Δόξα να κάνει κάτι ουσιαστικό και να προσπαθεί κατά διαστήματα να απειλήσει την εστία του Φωτόπουλου με τους Παπαγαθονίκου,Τζίμα και Σοϊλεμεζίδη.Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο πρώτο μέρος με τον Ολυμπιακό Κυμίνων να έχει μια ελαφρά υπεροχή.Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Στο δεύτερο μέρος τα δεδομένα του αγώνα άλλαξαν με την Δόξα Πενταλόφου να δημιουργεί επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Μουρμούρα.Μία Δόξα τελείως διαφορετική από το πρώτο μέρος που δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους Ιβάνοφ, Τζαφάϊ, Αραμπατζούδη και Μίλτο Σαπάνη και το μόνο που έλειπε ήταν το γκολ που θα έδινε τους τρεις βαθμούς της νίκης.Τελικό αποτέλεσμα 0-0.Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 18/2/2015 και ώρα 15:30 μ.μ. στο Δημοτικό γήπεδο της Πυλαίας (ΠΛΑΣΤΙΚΟ).

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: (Ηλίας Σαπάνης) Φωτόπουλος, Σεΐζης (53' Βασιλείου), Γαβριηλίδης, Καραφυλλίδης, Χατζηαποστόλου, Ταΐρης, Ιβάνοφ, Σαραμουρλής, Χατζηαγοράκης (74' Σαπάνης Μ.), Αραμπατζούδης, Τζαφάϊ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ: (Στέφανος Δημητριάδης) Μουρμούρας, Κιομιρτζόγλου, Χονουζίδης, Σιούνης (65' Μεσιάρης), Τσακίρης, Αυγέρος, Σαλακίδης, Σαββαΐδης, Παπαγαθονίκου, Τζίμας (78' Καμπάνης), Σοϊλεμεζίδης (62' Παντελίδης).

Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

Αποτελέσματα και βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Α1 κατηγορίας ΕΠΣΜ όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

Παρασκευή 13 Φεβρουαρίου 2015

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 15-2-2015 ΚΑΙ ΩΡΑ 11:00 μ.μ., ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 25ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1 ΕΠΣΜ.ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ ΡΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΡΡΙΧΗΘΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΣΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΟ ΠΙΝΑΚΑ, ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΗΤΤΑ.ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΦΟΡΜΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ.ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΥΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α1, Η ΔΟΞΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΔΙΠΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ ΜΕ ΣΚΟΡ 1-2 ΚΑΙ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΥΣ ΤΖΑΦΑΪ ΚΑΙ ΣΑΠΑΝΗ ΓΙΑΝΝΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 15Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Δ' ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2011-2012, ΕΚΕΙ ΟΠΟΥ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΗΡΘΕ ΙΣΟΠΑΛΗ 1-1 ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ, ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΤΟΝ ΜΑΣΚΑ.

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ ΣΤΑ ΚΥΜΙΝΑ (ΝΙΚΗ 1-2):