Τετάρτη 19 Μαρτίου 2014

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές του 2ου ομίλου

Την Τετάρτη (19/3) ανακοινώθηκαν από την ΕΠΟ οι διαιτητές των αγώνων της 22ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου.
Ο αγώνας ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ματαιώνεται λόγω αποχώρησης του σωματείου από το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής κατηγορίας.Έτσι η Δόξα Πενταλόφου παίρνει ξεκούραστα τους 3 βαθμούς της νίκης ανευ αγώνα.

Αναλυτικά οι υπόλοιποι διαιτητές:
Θεσπρωτός - Πυρσός Γρεβενών
Παναγιωτόπουλος, Πυλαρινός, Κασσαβέτης (Αιτωλ/νίας)
ΑΕΛ - Οικονόμος Τσαριτσάνης
Μηλιάδης, Παπαναστασίου, Αϊναλής (Μακεδονίας)
Εθνικός Φιλιππιάδας - Κάστορας
Διώτης, Μπρέσιακας, Σπυριδόπουλος (Αιτωλ/νίας)
Καμπανιακός - Κοζάνη
Τερετίδης, Καμπερίδης, Μηναδάκης (Καβάλας)
Όλυμπος Κέρκυρας - Πρέβεζα
Τσιάκος (Θεσπρωτίας), Κόλλιας, Μωυσιάδης (Ηπείρου)
Καστοριά - Κεραυνός Θεσπρωτικού
Τσιμεντερίδης, Τζιουβάρας, Ιωαννίδης (Κοζάνης)
Οδυσσέας Κορδελιού - Δόξα Κρανούλας
Κωνσταντινίδης (Καβάλας), Χατζηνάκος, Ζήρδας (Δράμας)

Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014

Δόξα Πενταλόφου-Δόξα Κρανούλας 0-1

Την ευκαιρία να παραμείνει στην 8η θέση της βαθμολογίας έχασε η Δόξα Πενταλόφου η οποία έχασε από την Δόξα Κρανούλας με σκορ 0-1.Το παιχνίδι είχε λιγοστές φάσεις και για δύο ομάδες καθώς υπήρχε αρκετός αέρας.Δυστυχώς η Δόξα Πενταλόφου δεν μπόρεσε στο πρώτο ημίχρονο να δημιουργήσει κάποια αξιόλογη ευκαιρία για γκολ παρόλο που είχε και τον αέρα υπέρ της, πέραν από ένα δοκάρι που είχε ο Μίλτος Σαπάνης στο 30' από εκτέλεση φάουλ.Αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0.Στο δεύτερο ημίχρονο βρίσκει τη Δόξα Πενταλόφου να έχει και δεύτερο δοκάρι, όταν και πάλι από φάουλ στο 62'  που εκτέλεσε ο Μίλτος Σαπάνης, ο Γιάννης Σαπάνης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Αρχοντάκη.Η φάση όμως δεν τελείωσε εκεί και μετά δοκάρι βρίσκει έναν παίκτη της Κρανούλας να διώχνει τη μπάλα ακριβώς πάνω από τη γραμμή της εστίας.Από εκεί και πέρα η Δόξα Κρανούλας ανέβασε την απόδοση της και στην μόνη ευκαιρία της κατάφερε να σκοράρει στο 74' με δυνατό σουτ του Τάτση και να κάνει έτσι το 0-1 για την Δόξα Κρανούλας το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.Άσχημο αυτό το αποτέλεσμα για την Δόξα Πενταλόφου, η οποία οδηγείτε στην 9η θέση της βαθμολογίας με 33 βαθμούς, τρεις βαθμούς δηλαδή πίσω από την 8η θέση σωτηρίας στην οποία βρίσκονται ο ΚαμπανιακόςΚαστοριά και ο Θεσπρωτός.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: Πλάνος, Σεΐζης, Γαβριηλίδης, Δαλκίδης (79’ Χαλαζιάς), Σαπάνης Μ., Σαπάνης Ι. (89’ Καραφυλίδης), Σταμπουλής, Ιβάνοφ, Βακουφάρης (66’ Φλαρούτζος), Νάσης, Ταΐρης
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: Αρχοντάκης, Γιαννούσης, Διαμάντης, Ασωνίτης, Νασούλης, Γκόλιας, Νάσιος (68’ Μαρμούτας), Τσουμάνης, Γκέκα (86’ Σκλιβανίτης), Νάνος, Τάτσης (90’ Μπάγιας)

Κυριακή 16 Μαρτίου 2014

Αποτελέσματα και βαθμολογία 2ου ομίλου

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής όπου μετέχει η Δόξα Πενταλόφου.

16. Τηλυκράτης Λευκάδας -
*Ο Τηλυκράτης Λευκάδας έχει παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.