Πέμπτη 23 Ιανουαρίου 2014

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές του 2ου ομίλου

Την Πέμπτη (23/1) ανακοινώθηκαν από την ΕΠΟ οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 15ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου.

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές του 2ου ομίλου | onsports.gr
Ο Κος Μαντζιος θα είναι ο διαιτητής του αγώνα Όλυμπος Κέρκυρας-Δόξα Πενταλόφου.

Μάντζιος, Ράπτη, Κόλλιας (Ηπείρου)

Πυρσός Γρεβενών – Δόξα Κρανούλας
Τσιτσανούδης, Τσάπραζης (Λάρισας), Κωτούλας (Τρικάλων)
Καστοριά – Οδυσσέας Κορδελιού
Βλιώρας, Καρακώστας, Γκαρέλης (Λάρισας)
Καμπανιακός – Πρέβεζα
Κατής, Δημόπουλος (Φλώρινας), Μπιντής (Καστοριάς)
Εθνικός Φιλιππιάδας – Κοζάνη
Μουχλιανίτης, Βλάσσης, Γραικός (Κέρκυρας)
ΑΕΛ – Κάστορας
Μίσσας, Μανούρας, Τζάνης (Τρικάλων)
Θεσπρωτός – Οικονόμος Τσαριτσάνης
Τσέτσιλας, Στεφούλης, Μωυσιάδης (Γρεβενών)

Τρίτη 21 Ιανουαρίου 2014

Στιγμιότυπα Δόξα Πενταλόφου-Καστοριά 3-0

Δείτε τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ από το παιχνίδι του 2ου ομίλου της Γ'εθνικης ανάμεσα στη Δόξα Πενταλόφου και την Καστοριά.

Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2014

Δόξα Πενταλόφου – Καστοριά 3-0

Εκπληκτική εμφάνιση για δεύτερη συνεχόμενη φορά έκανε η Δόξα Πενταλόφου με αντίπαλο την ομάδα της Καστοριάς την οποία κέρδισε με το επιβλητικό και βαρύ 3-0.Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε καμία αξιόλογη φάση για τις δύο ομάδες,με την Δόξα όμως να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ολοκληρωτικά για την Δόξα Πενταλόφου καθώς οι γουναράδες άντεξαν μέχρι το 57ο λεπτό της αναμέτρησης,όταν μετά από εκτέλεση κορνερ του Μίλτου Σαπάνη με πλασέ ο Βακουφάρης έκανε το 1-0 για την Δόξα.

Από εκείνο το λεπτό μέχρι και το 62ο λεπτό,η Δόξα έχασε άλλες τρεις ευκαιρίες για να κάνει το 2-0.Συγκεκριμένα στο 58' μετά από σέντρα του Βακουφάρη, ο Γκρίλλας με καταπληκτική κεφαλιά στέλνει τη μπάλα αουτ.Στο 60' μετά από κορνερ που εκτέλεσε ο Μίλτος Σαπάνης,ο Γιάννης Σαπάνης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα λίγο αουτ από την εστία του Πουζίδη και τέλος στο 62' είχε και δοκάρι η Δόξα Πενταλόφου όταν ο Μίλτος Σαπάνης εκτέλεσε κερδισμένο φαουλ της Δόξας.Στο 68' είχαμε το 2-0 για την Δόξα με ένα πανέμορφο γκολ του Πουμπουρίδη.Το κερασάκι στη τούρτα το έβαλε ο νεοαποκτηθέντας Μιχάλης Νάσης,ο οποίος στο 85' διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης Σεΐζης, Γαβριηλίδης (83’ Τούσιας), Καραφυλίδης, Σαπάνης Ι, Σαραμουρλής, Γκρίλλας, Νάσης, Βακουφάρης (72’ Χαλαζιάς), Φλαρούντζος (61’ Πουμπουρίδης) Σαπάνης Μ.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Ανδρέας Λέντσιος): Πουζίδης, Σαββαΐδης, Τσόπρας, Κεφαλάς, Μπαϊρακτάρης, Τερεζίου, Βελλίδης, Παπαδόπουλος, Αλενξανδρίδης, Σολομωνίδης (72’ Γεωργιάδης), Τούλιος

Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΔΟΞΑΣ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Η Δόξα Πενταλόφου μετά από δεκατρείς αγωνιστικές έχει 17 βαθμούς,4 νίκες,5 ισοπαλίες και 4 ήττες.Έχει πετύχει 16 γκολ και έχει δεχθεί 18 γκολ.

Η Καστοριά μετά από δεκατρείς αγωνιστικές έχει 23 βαθμούς,7 νίκες,2 ισοπαλίες και 4 ήττες.Έχει πετύχει 21 γκολ και έχει δεχθεί 15 γκολ.