Δόξα Κρανούλας-Οδυσσέας Κορδελιού 0-0
Πρέβεζα-Όλυμπος Κέρκυρας 3-0

Τετάρτη 6 Νοεμβρίου 2013

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές του 2ου ομίλου

Την Τετάρτη (6/11) ανακοινώθηκαν από την ΕΠΟ οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 7ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου.

Ο αγώνας ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ έχει ματαιωθεί λόγω αποχώρησης του σωματείου από το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής κατηγορίας.Έτσι η Δόξα Πενταλόφου παίρνει ξεκούραστα τους 3 βαθμούς της νίκης ανευ αγώνα.

Αναλυτικά οι υπόλοιποι διαιτητές:
Πυρσός Γρεβενών – Θεσπρωτός
Μαλλιώρας, Τίκας Δ. του Χρ., Βογιατζής (Καρδίτσας)
Πρέβεζα – Όλυμπος Κέρκυρας
Σταματελόπουλος, Σαρλής, Μπουντούρης (Άρτας)
Κεραυνός Θεσπρωτικού – Καστοριά
Κέκελος, Μπρέσιακας, Σπυριδόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)
Δόξα Κρανούλας – Οδυσσέας Κορδελιού
Γιούργας, Βλάσσης, Γραικός (Κέρκυρας)

Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2013

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ - ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ 1-1

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Δόξας Κρανούλας με τη Δόξα Πενταλόφου, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1.
Ο αγώνας είχε εκρηκτικό ξεκίνημα, καθώς η Δόξα Πενταλόφου έχασε κάποιες ευκαιρίες, αλλά στο 16’ η Δόξα Κρανούλας πήρε το προβάδισμα, με τον Γκέκα να κάνει με σουτ το 1-0. Η απάντηση από την ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν άμεση και στο 25’ ο Ιβάνοφ με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 42’ ο Καστανίδης ανέτρεψε τον Γκέκα, με τον διαιτητή Δροβατζήκα να δίνει πέναλντι και αποβολή. Όμως ο παθών έστειλε την μπάλα άουτ από την άσπρη βούλα. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε με την Δόξα Πενταλόφου να προσπαθεί να πάρει τους 3 βαθμούς παρόλο που αγωνιζόταν με δέκα παίκτες, καθώς είχε πολύ καλές ευκαιρίες. Στο 70΄λεπτο σε αντεπίθεση ο Λόλας απέκρουσε με το πόδι σουτ του Φλαρούντζου, λίγα λεπτά αργότερα ο Ιβάνοφ είδε τον τερματοφύλακα της Δόξας Κρανούλας να είναι στο ύψος της περιοχής προσπάθησε να σκοράρει με μακρινό σουτ , αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.Τέλος στο 83΄λεπτο με σέντρα του Γκρίλλα,στο δεύτερο δοκάρι ο Δαλκίδης δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ.
ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ (Ανέστης Ζώης): Λόλας, Νάσιος, Ασωνίτης, Διαμάντης, Νάσιουλης, Γκόλιας, Νάνος, Τσουμάνης, Σπαλιάρας (74’ Λάτσι), Γκέκα (60’ Μπάγιας), Σκλιβανίτης
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Ηλίας Σαπάνης): Καστανίδης, Σαραμουρλής (38’ Αραμπατζούδης/ 43’ Κορώνας), Γαβριηλίδης, Δαλκίδης, Σαπάνης Ι., Ταΐρης, Γκρίλλας, Σεΐζης, Φλαρούντζος, Σαπάνης Μ. (68’ Σκέντο), Ιβάνοφ

Παρασκευή 1 Νοεμβρίου 2013

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΚΡΑΝΟΥΛΑ!!!

ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 15:00 ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ.

ΤΟ ΤΡΙΟ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΡΟΒΑΤΖΗΚΑΣ, ΣΤΕΦΟΥΛΗΣ, ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ.

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ:

Η Αθλητική Ένωση Δόξα Κρανούλας είναι ελληνικός ποδοσφαιρικός σύλλογος των Ιωαννίνων και συγκεκριμένα της περιοχής του Περάματος.Έτος ίδρυσης της ομάδος 1971.
Για πρώτη φορά στην ιστορία του συλλόγου την περίοδο 2009-2010 η ομάδα αγωνίζεται σε επαγγελματική κατηγορία, καθώς κατέκτησε την 1η θέση στον 5ο όμιλο της Δ' Εθνικής 2008-09, με 66 βαθμούς σε 32 αγώνες και απολογισμό 19 νίκες, 9 ισοπαλίες και 4 ήττες, αφήνοντας πίσω της τον Ναυπακτιακό Αστέρα και τον Τηλυκράτη Λευκάδας.Φέτος η ομάδα της Δόξας Κρανούλας αγωνίζεται στο νέο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής κατηγορίας.