Πέμπτη 1 Οκτωβρίου 2020

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗΝ ΑΓΧΙΑΛΟ!!!

ΤΟΝ ΜΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 3ΗΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ Α' ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣΜ "ΣΤΑΥΡΟΣ ΡΕΠΑΝΑΣ". Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 3-10-2020 ΚΑΙ ΩΡΑ 17:00 μ.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΔΟΞΑ ΚΑΙ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΡΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ Β' ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΝΩ Ο ΜΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΠΙΖΕΙ ΣΕ ΠΡΟΚΡΙΣΗ.

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ Μ.Α.Σ. ΑΓΧΙΑΛΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

Εννιά φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα και ο Μ.Α.Σ. Αγχιάλου, στο γήπεδο της Αγχιάλου αλλά και μία φορά στο ουδέτερο γήπεδο της Ευκαρπίας. Η προϊστορία ευνοεί τη Δόξα στα παιχνίδια με τον Μ.Α.Σ. Αγχιάλου, όταν είναι φιλοξενούμενη. Οι Πενταλοφίτες μετράνε 5 νίκες, ο Μ.Α.Σ. Αγχιάλου 2, ενώ 2 παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η Δόξα με 18-11.

ΥΓΡΑΣΙΑ: 58-64%

Το πρόγραμμα αγώνων του Σαββάτου 3 Οκτωβρίου για το κύπελλο στον 6ο όμιλο!!!

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 03.10.2020

ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤ.ΡΕΠΑΝΑΣ – Α ΦΑΣΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ(3η αγωνιστική)

ΚΥΠΕΛΛΟ: Δόξα Πενταλόφου-Δόξα Αγίου Παύλου 0-1

Την ήττα γνώρισε σήμερα (27/9) το πρωί η Δόξα Πενταλόφου από την συνώνυμη της του Αγίου Παύλου με σκορ 0-1. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα η Δόξα Αγίου Παύλου να περάσει και μαθηματικά στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΜ καθώς έχει κάνει 2 ισάριθμες νίκες ενώ η Δόξα Πενταλόφου χρειάζεται μόλις ένα βαθμό στο ερχόμενο παιχνίδι μέσα στην Αγχίαλο, για προκριθεί κι αυτή στην επόμενη φάση. Στο παιχνίδι τώρα και στο 10ο λεπτό της συνάντησης η φιλοξενούμενη Δόξα Αγίου Παύλου πήρε το προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Δέδας έκανε μία σέντρα-σουτ μέσα από την περιοχή, ο Καράμπελας απέκρουσε ασθενώς και στην επαναφορά ο Μουρατίδης με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πενταλοφίτες προσπάθησαν να πετύχουν την ισοφάριση, χάνοντας κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες, με αποκορύφωμα την φάση του 62', όταν ο Μενεξές εκτέλεσε κόρνερ για την Δόξα Πενταλόφου, ο Τάκης έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μυλωνά και εν συνεχεία απομακρύνθηκε εγκαίρως πάνω από την τελική γραμμή από τους αμυντικούς του Αγίου Παύλου. Τελικό αποτέλεσμα 0-1. Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι για την 3η και τελευταία αγωνιστική της Α' φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΜ με αντίπαλο τον ΜΑΣ Αγχιάλου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 3-10-2020 και ώρα 17:00 μ.μ., στο γήπεδο της Αγχιάλου.

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΔΟΞΑ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ 0-1
ΣΚΟΡΕΡ: Μουρατίδης (10')
ΔΟΚΑΡΙ: Τάκης (62')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Κωνσταντινίδης Κ. (Τοροσιάδης Ν. - Δημάκας Γ.)
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Μεταξάς Ιωάννης
Δόξα Πενταλόφου (Παύλος Μποΐκογλου): Καράμπελας, Σαρίκης, Μενεξές, Σκέμπης, Τσιτλαχίδης, Τσιφούτης, Γρούτκας, Πουμπουρίδης, Τάκης, Παναγιωτίδης, Μελάς (65' Αραμπατζούδης).
Δόξα Αγίου Παύλου (Μίλτος Πασχόπουλος): Μυλωνάς Φ., Ιγνατιάδης (60' Λαμπρόπουλος), Αδαλοζίδης, Πλακίδας, Τσιρωνάς, Μυλωνάς Π., Δέδας (85' Πόζογλου), Κοβλακάς, Κατεμίδης (74' Σαμαρινάς), Μουρατίδης (85' Μουμτζής), Γκροπάϊ.

Αποτελέσματα και βαθμολογία του 6ου ομίλου για το Κύπελλο ΕΠΣΜ (2η Αγωνιστική)