Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου 2019

ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΕΝΤΡΑ!!!

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/9/2019, ΩΡΑ 11:00, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ Η ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΗΝ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΙΜΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ 1ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ-Α' ΟΜΙΛΟΥ. Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 15/9/2019 ΣΤΙΣ 11:00 π.μ., ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ. ΟΙ ΠΕΝΤΑΛΟΦΙΤΕΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΙΚΗ-ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-0 ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΝ ΜΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΥ, ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ.

+
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Δεκαπέντε φορές έχουν συναντηθεί συνολικά στο παρελθόν σε επίσημα παιχνίδια, η Δόξα και ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, στο γήπεδο του Πενταλόφου αλλά και σε άλλα ουδέτερα γήπεδα. Η προϊστορία ευνοεί τη Δόξα στα παιχνίδια με τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, όταν είναι γηπεδούχος. Οι Πενταλοφίτες μετρούν 7 νίκες, ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου 5, ενώ 3 παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα. Στα συνολικά γκολ υπερτερεί η Δόξα με 26-22.

ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ Μ.Α.Σ. ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

Το ΔΣ και όλοι οι ποδοσφαιριστές του Μ.Α.Σ. Δόξα Πενταλόφου εκφράζουν τα θερμά συλλυπητήρια στον προπονητή της ομάδας κ.Παύλο Μποΐκογλου, για τον θάνατο της πολυαγαπημένης του μητέρας.

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019

Το πρόγραμμα αγώνων του Σαββατοκύριακου 14-15/9/2019 στον Α' όμιλο της Α' Κατηγορίας!!!

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14.09.2019
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(1η αγωνιστική)

ΚΥΠΕΛΛΟ: Δόξα Πενταλόφου-Μ.Α.Σ. Αγχιάλου 2-0

Την πρόκριση για την δεύτερη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΜ κατάφερε να πάρει σήμερα (8/9) το πρωί η Δόξα Πενταλόφου καθώς κέρδισε στο γήπεδο της την ομάδα του Μ.Α.Σ. Αγχιάλου με σκορ 2-0. Οι Πενταλοφίτες από το πρώτο κιόλας λεπτό φάνηκαν ανώτεροι των αντιπάλων τους και αν ήταν πιο ουσιαστικοί στις αρκετές κλασσικές ευκαιρίες που τους δόθηκαν, θα μπορούσε το τελικό αποτέλεσμα να είχε πάρει διαστάσεις "θριάμβου". Το σκορ για την Δόξα άνοιξε στο 29ο λεπτό, όταν ο Σίμος έδωσε ωραία πάσα στον Μάσκα, κι αυτός με πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ζγουρίδη, κάνοντας έτσι το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα παρέμεινε ακριβώς ίδια, με την Δόξα να έχει τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού, αναζητώντας ένα δεύτερο τέρμα που θα "σφράγιζε" την υπόθεση πρόκριση στην επόμενη φάση, κάτι το οποίο έκανε και πράξη στο 78', όταν μετά από κάθετη πάσα του Τζιώλη στον Τάκη, ο δεύτερος βρέθηκε μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα της Αγχιάλου και με ωραίο πλασέ έγραψε το τελικό 2-0, πετυχαίνοντας μάλιστα και το πρώτο του επίσημο τέρμα με την ανδρική ομάδα της Δόξας. Επόμενο παιχνίδι για την Δόξα είναι για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α' ΕΠΣΜ με αντίπαλο τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί την άλλη Κυριακή 15-9-2019 και ώρα 11:00 π.μ., στο γήπεδο του Πενταλόφου.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΜ: ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ-Μ.Α.Σ. ΑΓΧΙΑΛΟΥ 2-0
ΣΚΟΡΕΡ: Μάσκας (29'), Τάκης (78')
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Κωνσταντινίδης Κ. (Λεζάϊ - Κουρκουνάσιος)
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Σταμάτης Αθανάσιος
Δόξα Πενταλόφου (Παύλος Μποΐκογλου): Ξανθόπουλος, Σαρίκης, Τζιώλης, Σκέμπης, Αραμπατζούδης, Τσιφούτης, Κιτσούκης (82' Ατέσης), Πουμπουρίδης (71' Τάκης), Μάσκας (86' Πρωτόγερος), Αγγελής (46' Κάνι), Σίμος.
Μ.Α.Σ. Αγχιάλου (Δημήτρης Σαράντης): Ζγουρίδης (λ.τρ. 80' Νικολαΐδης), Τζέμος, Τρέντης, Αρβανιτίδης, Δαλκίδης, Κόντι, Τζουράκης, Σαράντης Α., Ντέτσικας, Πετσάκου, Βλάντ.